Košický pivovar Cassa Brewery musí hľadať nový domov

Cassa Brewery

Košický pivovar Cassa Brewery musí riešiť vážne problémy. Podnik, ktorý je na trhu od roku 2014, je od začiatku februára zatvorený. „Pivovar je už niekoľko dní zatvorený, pivo s v ňom nekúpite,“ píše nám čitateľ Peter. Podľa informácií portálu oPive.sk je problémom prenájom priestorov, v ktorom pivovar s reštauráciou sídli.

Pivovar otvorili pred necelými dvoma rokmi v projekte Cassovar. Ten je najväčším obchodno – administratívnym komplexom v Košiciach. A k pivu nemal vôbec ďaleko. Vyrástol totiž na mieste bývalého košického pivovaru. Ako pamiatku po ňom nechali projektanti aj komín. Ten sa do istej miery stal aj symbolom pivovaru Cassa Brewery, ktorý na mieste obnovil výrobu piva. „Veľmi ma oslovil trend malých lokálnych pivovarov, ktoré oproti veľkým koncernom produkujú pivo inej kvality. Variť chceme výlučne nepasterizované pivo,“ hovoril v roku 2013 pre Hospodárske noviny konateľ Cassa Brewery Peter Zimáni.

Pivovaru sa po otvorení začalo ihneď dariť. Dôkazom bol aj zisk viacerých ocenení na degustačných súťažiach. Za rok 2015 to bola kompletná zbierka medailí zo Slovenskej pivnej korunky. Ich prácu ocenila posledný víkend aj porota na medzinárodnej súťaži Zlatá pivná pečať. Košičanom sa v Českých Budějoviciach podarilo dokonca vyhrať kategóriu pšeničných pív.

Podľa našich informácií nie je varenie piva aktuálne ohrozené, problémom je hlavne to, že pivovar musel zatvoriť svoju reštauráciu. Pivo tak bude pravdepodobne distribuované do iných podnikov. Majiteľovi pivovaru nezostáva nič iné, len hľadať nové priestory a vyskúšať iné distribučné kanály pre svoje produkty. Kedy sa problémy vyriešia je nateraz otázne.

Zaujímavo vyznieva aj fakt, že komplex, v ktorom pivovar sídli je od minulého leta pod ochranou súdov. V auguste 2015 požiadala spoločnosť Cassovar business center o reštrukturalizáciu a súdy jej v tom vyhoveli. Je možné, že práve zmena obchodnej politiky centra mohla ovplyvniť aj rokovania o novom prenájme priestorov pre obľúbený košický podnik.

O pohľad na aktuálnu situáciu sme poprosili aj samotný pivovar. Situáciu budeme ďalej monitorovať.

Snímka: Cassa Brewery