Košický poklad na Striebornom jazere (Ipana Padre Craft Brews)

IPANA Padre

Prvý nástrel: Po dlhšej odmlke si opäť otestujeme kúsok z košického kočovného pivovaru Padre Craft Brews. Na predvianočný trh uviedli pivko s originálnym názvom Ipana. Že ide o inšpiráciu Ribanou z filmu Winnetou je zrejmé hneď z etikety. Pivo už podľa zloženia sľubuje zážitok. Uvidíme.

Názov piva: Ipana, american IPA

Pivovar: Padre Craft Brews (navarené v pivovare Kaltenecker)

Druh piva: Nefiltrované a nepasterizované pivo typu American IPA.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, americké a novozélandské chmele, pivovarské kvasnice.

Farba: Jantárová s nádychom do červena. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Mimoraidne svieža ako pri vrchne kvasených pivách býva zvykom. Cítim tropické ovocie. Možno grep, možno červený pomaranč.

Pena: Tak tá bola ako z prvej triedy. Na nerozoznanie od čapovaného. Palec hore.

Chuť: Už úvodné dúšky ukazujú, že o vodové pivo určite nepôjde. Sladové tóny sú príjemne bohaté. V strede piva cítiť ovocie. Podobne ako pri vôni, aj tu úraduje možno grep, možno nejaké pomaranče. Záver patrí chmeľu. Ten je riadne našľapaný.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pivko. Úvod je svieži (na to sme si už u Padreho zvykli). Stred piva je ovocný. V tomto prípade tu môžete hľadať tropické ovocie. Mohol by som tu hádam napísať všetko od pomaranča, cez grep až po mango. Záver je klasický chmeľový masaker. Jednoducho chmele spoza oceánu si v tomto pive spravili žúr. Upozorňujem hlavne tých, čo vrchne kvasené pivo nepili. Je to fakt masaker. Plusom je to, že ide o nepasterizované a nefiltrované pivo. Dávam osmičku.