Krušovice, ktoré nás oklamali etiketou (Krušovice 10°)

Prvý nástrel: Táto recenzia vznikla kurióznym spôsobom. Pri našich potulkách kade-tade pozeráme aj na pivné poličky. Rovnako to bolo aj v Česku, kde sme natrafili na Krušovice, ktoré sa chválili tým, že sú navarené zo Žateckého chmeľu. Keďže túto značku nemáme dokonale odpozeranú, zdalo sa nám, že je to novinka. Tak sme si to kúpili. Až doma sme zistili, že o žiadnu novinku nejde a takto sú dnes označené všetky kúsky z Krušovíc. Išlo len o marketing. Keď už sme však pivo kúpili, tak sme ho aj otestovali.  Najmä keď ide o pivo z krajiny pôvodu. Len pre pripomenutie, Krušovice 10 varieva aj Heineken v Hurbanove.

Názov piva: Krušovice 10° ze Žateckého chmele

Pivovar: Heineken Česká republika

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: Za pivo sme v Česku zaplatili necelých 50 centov.

Farba: Medená, číra.

Pena: Jemná, šľahačková.

Vôňa: Jemná. Zachytíte karamel a chmeľové tóny.

Chuť: Sladový nástup je primeraný, v strede vyskakuje karamel, jemne med. Už pri prvom dúšku nás prekvapilo pomerne výrazne masielko (diacetyl). Koncovka je jemne horkastá a zachytíte v nej aj korenisté tóny. Rezkosť je nad normál.

5.5/10

Zhrnutie

Žiadny zázrak. Na prekvapenie je to surovejšie a nevyhladené pivo. Na jednej strane ho to odlišuje od bežných desiatok na trhu, na strane druhej to nepomáha piteľnosti. V strede môžete rozoznať karamel a jemne aj med. V závere okrem príjemnej horkosti aj korenisté tóny. Trocha nás rušila aj vyššia rezkosť. Celkovo sa tento kúsok odlišuje od ostatných desiatok hlavne korenistou linkou. Dávame 5,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.25/10 (26 hodnotenie)