Ktoré pivo je na Slovensku najobľúbenejšie? Pozrite si rebríček

Najobľúbenejšie pivo

Už ste sa zamýšľali nad tým, ktoré pivo je na slovenskom trhu najobľúbenejšie? A teraz nemyslíme najlepšie, ale také, ktoré by si z ponúknutých zvolili obyvatelia Slovenska. Výsledok vás možno prekvapí.

Viac vzdelaní

Odpoveď na otázku, ktoré pivo je na Slovensku najobľúbenejšie dal prieskum spoločnosti  NMS Market Research Slovakia, ktorý zverejnil aj web Stratégie. Anketári sa pýtali 1010 respondentov v priebehu 8. až 12 júla tohto roka na rôzne témy týkajúce sa piva.

Prieskum ukázal, že pivo pijú častejšie muži v porovnaní so ženami. Celkom zaujímavo vyznieval fakt, že pivo pijú pravidelne vysokoškolsky vzdelaní a ľudia s vyšším príjmom domácnosti. Naopak, prieskum potvrdzuje to, o čom sa v posledných rokoch veľa diskutuje – nastupujúce generácia „Z“ pivo takmer vôbec nepije.

Ak si má vybrať niečo na pitie, volí skôr radlery, alebo ochutené pivá. Prieskum sa pýtal aj na remeselné pivá. Pravidelne ich pije 41 percent respondentov. Sú to predovšetkým muži. Až polovica žien nepije remeselné pivo vôbec. Remeselné pivo vyhľadáva generácia 25 až 34-ročných.

Kraľujú české značky

A ktoré pivo sa teda podľa prieskumu stalo na Slovensku najobľúbenejšie? Respondenti mohli označiť viacero značiek, na prvom mieste skončil s miernym náskokom Pilsner Urquell. Druhé miesto obsadil Zlatý Bažant a tretie miesto si podelili nealkoholická značka Birrel a Krušovice.

Rebríček obsahoval 15 značiek, až deväť z nich bolo zo susednej Českej republiky. My vám rebríček prinášame v plnom rozsahu. Otázna zostáva forma prieskumu. Pravdepodobne však respondenti mali vymenované značky a mali zaškrtnúť tie, ktoré obľubujú.

Ktorá značka piva je vaša najobľúbenejšia?
1. Pilsner Urquell 29%
2. Zlatý Bažant 26%
3. Birell 17%
Krušovice 17%
5. Šariš 13%
6. Staropramen 8%
Veľkopopovický Kozel 8%
Gambrinus 8%
9. Svijany 7%
Corgoň 7%
11. Kelt 6%
Urpiner 6%
13. Smädný Mních 6%
14. Radegast 5%
15. Starobrno 1%
Zdroj: NMS Market Research Slovakia

Prečítajte si aj

Česi vyberali najlepší slovenský ležiak. Víťazi prekvapili