Kultový podnik je minulosťou. Richtár Jakub oznámil, že končí

Richtár Jakub

Ak by sme mali urobiť zoznam kultových bratislavských podnikov, Richtár Jakub by bol na ňom vysoko. Možno by s prehľadom okupoval prvé miesto. Podnik na Moskovskej ulici však bude o pár dní minulosťou. Majiteľ totiž oznámil, že tamojší podnik zatvára.

Známa značka

Richtár Jakub je najstarším bratislavským pivovarom. Svoje brány otvoril v roku 2009. Spočiatku nemal vlastný podnik, ten pribudol až  o necelé dva roky neskôr. A krčma na Moskovskej ulici sa stala jedným z najvyhľadávanejších podnikov s remeselným pivom v celej krajine.

Aj preto je prekvapením, že podnik vo svojej podobe končí. „Na známosť sa dáva, že Hostinec Richtár Jakub zatvára! Áno, 27.9.2022 sme otvorení poslednýkrát! Bola to šialená a krásna jazda, ktorá začala 13.10.2010 a za ktorú vám všetkým ďakujeme! Ďakujeme najmä našim ľuďom, nášmu úžasnému personálu, vám všetkým, ktorí ste u nás pracovali, či pracujete,“ napísalo vedenie podniku na sociálnu sieť.

Na inom mieste

Kým podnik v známej lokalite končí, značka by mala byť zachovaná. „Od 28.9. sa budeme stretávať už len na Lazaretskej 27 v našom podniku Gallery Šenk, ktorý premenujeme na Richtár Jakub. Zároveň už len tu budeme čapovať náš legendárny ležiak Jakub 12°,“ oznámil majiteľ podniku a pivovaru.

Majitelia podnikov aj pivovarov čelia v týchto týždňoch bezprecedentnému nárastu nákladov. Mnohým z nich prichádzajú nové výmery za energie a pre mnohých z nich môžu byť likvidačné. Či bolo toto dôvodom konca pivovarníckej legendy, nie je známe.

Prečítajte si aj

Šéf Richtára Jakuba: Baví ma to, ale pivovar môžem kedykoľvek zavrieť