Kvetinky a brutálna horkosť z Holandska (Maximus Brutus)

Maximus Brutus

Prvý nástrel: Pivovar Brouwerij Maximus z Holandska sme už na našich stránkach testovali. Dopadlo to pomerne úspešne. Tento mladý pivovar si pomaly buduje meno a my sme jeden kúsok kúpili opäť v kórejských potravinách. Nesie názov Maximus Brutus. Ide o ležiak viedenského typu.

Názov piva: Maximus Brutus

Pivovar: Brouwerij Maximus

Druh piva: Amber Lager

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 6,00 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena:  2,00 eura.

Farba: Červeno-hnedá.

Vôňa: Sladkastá, cítim hlavne karamel.

Pena: Ta vystúpala do výšin. Stredne hutná konzistencia si držala tvar a postupne opadala.

Chuť: Už úvod je postavený vysoko. Sladká chuť je výrazná, v bruchu piva sa však stratí. Tu dominuje špecifická chuť karamelu, ktorá je križená akoby kvetinkovou arómou. Koncovka je chmeľový masaker. Na tento štýl nezvyklé.

7/10

Zhrnutie

Nič podobné som ešte nepil. A to je vždy dobré, najmä keď v tom nie je nič ironické. Pri tomto kúsku určite nie. Pivo jednoducho prekvapilo. Tóny sú pekne hutné a zaoblené. Najzaujímavejší je stred, kde nájdete okrem karamelu aj záblesky ovocnej kyslosti. A nesmiem zabudnúť na kvetinkový podtón. Koncovka je brutálne horká, najmä v tom ohľade, že ide o spodne kvasené pivo. Vyšší obsah alkoholu v tomto kúsku cítite. Aj to sa podpisuje pod to, že piteľnosť je trocha nižšia. Jednoducho pivo neotočíte viackrát. Celkovo sú však dojmy príjemné.  Dávam silnú sedmičku.