Špalda v silnom rakúskom pive (Schnaitl Maibock)

schnaitl-maibock

Prvý nástrel: Opäť sa presunieme do Rakúska. A naše obzory budú opäť o čosi širšie. Prvýkrát si tu totiž oficiálne otestujeme pivo, ktoré obsahuje špaldový slad (na Slovensku ho použil aj Kláštorný pivovar). Pivovar Privatbrauerei Schnaitl uviedol na trh pivo s názvom Schnaitl Maibock. Ide o kúsok, ktorý je navarený z troch rôznych druhov sladu. Okrem spomínanej špaldy, použili Rakúšania aj pšeničný a jačmenný slad. Ide o štýl Maibock, samotní autori však na stránke poukazujú na to, že ide o voľnú jazdu. Pivo by podľa nich malo byť vrchne kvasené a je priznačné tým, že má vyšší obsah alkoholu.

Názov piva: Schnaitl Maibock

Pivovar: Privatbrauerei Schnaitl

Druh piva: Maibock

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 16,7°

Obsah alkoholu: 6,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a špaldový slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili v rámci balíka v rakúskom supermarkete. Osem pív stálo okolo 10 eur.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Výrazne sladová. Nájdete tu med, karamel a koreniny. Zachytíte aj trávnaté tóny.

Pena: Jemná, rýchlo padala.

Chuť: Úvod jem málo výrazný, v strede  sa k slovu hlási medová linka, ktorá je kombinovaná karamelom a korenistým zakončením. Koncovka je horkastá len platonicky.

4.5/10

Zhrnutie

Nie je to pivo, ku ktorému by sme sa vrátili. Pôsobí neuhladene, divoko a chýba v ňom lahodnosť. To, že v pive cítite alkohol je daňou za daný štýl. Ale aby sme tu len „nesprdávali“, v pive nájdete celkom pekné korenisté tóny, ktoré miestami pripomínajú až kvetinky. Celkovo chýbalo tomuto kúsku lepšie vybalansovanie. Dávame 4,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)