Výborný kyseláč z bratislavského Generalu (Raspberry Gose)

General - Raspberry Gose

Dnes ochutnáme novinku z dielne bratislavského pivovaru General. Asi sa budeme opakovať, ale pivovar spravil za posledný rok výrazný posun vpred a okrem klasickej produkcie ponúka aj špeciály určené napríklad pre pivotéky. Práve tam môžeme zaradiť aj pivo s názvom Raspberry Gose. Ako názov napovedá, hlavnú úlohu by v ňom mali hrať maliny.

Pivovar pivo na svojej stránke predstavuje nasledovne: „Gose, ktoré nenechá vaše chuťové bunky pokojné. Nálož malín, himalájska soľ a príjemný podiel alkoholu. Čo viac si v lete môžete priať!“

Názov piva: Raspberry Gose

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: Gose

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  3,6%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, malinové a melónové pyré, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo z pivovaru.

Farba: Ružová, pivo je kalné.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou štruktúrou, len pomaly padala.

Vôňa: Maliny sú výrazné. Náznaky limety.

Chuť: Sladový základ nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia výrazných malín, limety, melónu  aj náznakov jemných kvetiniek. Kyslosť je príjemná, nekričí a slanosť cítite len náznakom. Horkosť je platonická, doznievanie ovocné.

8/10

Zhrnutie

Podarené pitie. Ľahké, iskrivé a príjemne ovocné. Musíme pochváliť to, že  všetko je nakombinované na jednotku – nič nekričí, nepreráža ani neruší. Baví nás hlavne to, že pivo má len 3,6 percenta alkoholu. Na teplé dni ideálne. Za nás osmička. Pochvala do pivovaru.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (5 hodnotenie)