Ležiak na steroidoch z českého Primátora (Exklusiv)

Primátor - Exkluziv

Český pivovar Primátor sa môže pochváliť zaujímavou históriou. Základný kameň pivovaru položili ešte v roku 1872. V roku 1935 si nechal zaregistrovať obchodnú známku Náchodský Primátor, ktorú využíva do dnešných dní. Na rozdiel od iných producentov sa mu podarilo prežiť privatizáciu.

Už v roku 2003 rozšíril ponuku o vrchne kvasené pivá. Práve tie začal vyrábať ešte v čase, keď to v našom regióne nebolo moderné. Z jeho produkcie však dnes ochutnáme síce spodne kvasené pivo, ale nejde o klasický ležiak. Ide o Imperial Lager, teda ležiak s vyšším obsahom alkoholu.

Názov piva: Exklusiv

Pivovar: Pivovar Primátor

Druh piva: Imperial Lager

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  7,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor, upravený chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: Za škatuľu 8 pollitrových fliaš sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Medená, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu, náznakov masielka aj korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, sladu, chlebnatosti, medu aj náznakov korenistých tónov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladkasto-korenisté.

7/10

Zhrnutie

Taký ležiak na steroidoch. Všetky tóny sú vynásobené asi desaťkrát. Pivo je nielen hutné, ale aj iskrivé a celkom pekne vyskladané. Otázka však zostáva, či vám toto pitie sadne. Pre niekoho môže pôsobiť nasládlo a ťažko piteľne. Za nás to dnes stačí na slabšiu sedmičku. Pivo by sme si dali, ale aby sme ho opakovali pravidelne, to nie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.75/10 (2 hodnotení)