Ako keby ste pili limonádu na steroidoch (Imperial Radler)

Imperial Radler

História chorvátskeho pivovaru The Garden Brewery je pomerne mladá. Pivovar otvorili v hlavnom meste Chorvátska v roku 2016 a za pomerne krátku dobu sa zviditeľnil aj za hranicami krajiny. Majitelia pritom nevsadili len na samotnú výrobu piva. Keďže mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky, v priemyselnej časti Záhrebu vytvorili mix dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Ak budete mať cestu okolo, odporúčame pivovar navštíviť.

Už na začiatku jeho predstavitelia hovorili o tom, že chcú variť netradičné pivo a tak sa aj deje. A neraz Chorváti spolupracujú aj s inými pivovarmi. Dnešný kúsok bude toho dôkazom. Pivo s názvom Imperial Radler navarili v spolupráci s maďarským pivovarom Mad Scientist.

Názov piva: Imperial Radler

Pivovar: The Garden Brewery + Mad Scientist

Druh piva: Ochutené

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 20,9°

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice, levanduľa, citróny, dextróza.

Cena: Za plechovku s objemom 0,33 litra sme zaplatili 2,62 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Jemná, nevýrazná. Kombinácia grepu, citrusov a levandule.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limetky, citrónu, grepu aj levandule. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je kyslasté.

7.5/10

Zhrnutie

Výrazne citrónové, osviežujúce a iskrivé pitie. Ako keby ste pili limonádu na steroidoch. Názov piva úplne sedí a dá sa povedať, že je aj geniálny. Ak ste však fanúšikom horkejších chutí, toto pivo vám asi nesadne. U nás je to tak 7,5 bodu. Fajn nápad.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.5/10 (2 hodnotení)