Liptovar: V roku 2019 sme rástli doteraz najviac

Pivovarnícky rok ubehol ako voda. V mnohých smeroch bol podobný ako tie predchádzajúce, našli sa však aj nové momenty a výzvy. Portál oPive.sk sa opäť rozhodol usporiadať pravidelnú koncoročnú anketu, v ktorej spovedáme pivovarníkov zo Slovenska. Dnes sa na uplynulým rok obzerá majiteľ pivovaru Liptovar Juraj Saktor.

Ako hodnotíte uplynulý rok 2019? Čím bol pre vás iný?

Rok 2019 bol pre nás konsolidačný. Zmenili sme v pivovare od základu všetko a bolo to to najlepšie, čo sme mohli spraviť. Pre našich zákazníkov sme sa stali stabilný (kvalita, dodávky, portfólio) dodávateľ. A aj napriek tomu, že sme venovali veľa energie do internej práce, rástli sme najviac za všetky roky. Tešíme sa. Perfektný rok a tešíme sa na ďalší

Čo by ste označili za pivovarnícku udalosť roka?

Neviem. Nemám jednu vyhradenú.

Ktorý konkurenčný pivovar vás pozitívne zaujal?

Konkurenčný? Ničím. Konkurencia spravila tento rok pár slabých pokusov o navarenie piva, nič zaujímavé. Je ale dôležité pripomenúť náš názor v Liptovare, že aj keď sme noví, my máme konkurenciu jasné definovanú a to sú veľké podniky, ktoré vyrábajú chemickú tekutinu/europivo. Čo sa týka remeselných pivovarov, to by bol dlhý zoznam. Veľa krásnych pív sme pili, zopár pekných projektov vzniká. Super.

S akými plánmi vstupujete do nového roka?

Obnova a modernizácia technológie a radi by sme zachovali rast.

Prečítajte si aj

Asociácia malých pivovarov: Nečakávali sme vďaku, len viacej pokory

Snímka: Liptovar