Majiteľ pivovar zavrel, aby ho opäť otvoril: Dlhy ma dusia, ale srdce mi nedá

Minipivovar Goliáš Vojčice

Na slovenskú minipivovarnícku mapu pribudli Vojčice. Aj keď v tomto prípade by sme mohli zdôrazniť slovíčko „opäť“. Ešte v marci sme písali o tom, že Minipivovar Goliáš skončil. Jeho majiteľ sa však aktuálne rozhodol, že to s varením piva predsa len skúsi opäť.

Reštart

V marci sme priniesli informáciu, že pivovar skončil.  Majiteľ pivovaru vtedy na naše otázky nereagoval, že je pivovar zatvorený a nevarí, však potvrdil starosta obce Vojčice. O to prekvapujúcejšie boli kroky majiteľa v týchto dňoch.

Na sociálnej sieti sa aktualizovali otváracie hodiny a pribudol aj prvý post po takmer štyroch rokoch. Zmenu otváracích hodín komentoval samotný majiteľ pivovaru Martin Vereščák.

„Zdravím každého. Dal som si dlhšiu pauzu a uvažoval som aj o skončení. To je fakt. Nie je to žiadny biznis a dlhy má dusia, ale srdce mi nedá. Mám veľa nových nápadov, tak sa s nimi predsa musím podeliť. Nové várky budú cca. o mesiac. Budem priebežne informovať,“ uviedol majiteľ pivovaru v komentári.

Po novom

Ešte v ten večer pribudol aj oficiálny oznam. „S veľkou radosťou vám oznamujeme, že po dlhšej pauze pivovar začína znovu variť. Vďaka novému systému propagácie našich kvasiniek očakávame pivo ešte plnšej chuti s jasnými chuťovými detailmi,“ napísal na sociálnej sieti pivovar.

Len doplníme, že pivovar otvoril svoje brány v lete 2013. Správu o jeho otvorení vtedy priniesol portál KamNaPivo.sk, ktorý predstavil aj majiteľa a sládka v jednej osobe.

Ten v snahe získať pivovarnícke skúsenosti dokonca jeden čas pracoval v pivovare Corgoň v Nitre a neskôr aj v Hurbanove. Aj keď svoju cestu za pivovarom prerušil, keď dva roky viedol zeleninovú farmu v Maroku, neskôr sa do splnenia sna pustil naplno.

Pivovar sa veľkosťou zaradil medzi menších hráčov na trhu, keď disponoval ročnou kapacitou na úrovni 500 hektolitrov. Podľa portálu Finstat je firma Goliáš-pivovar vedená ako dlžník vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni (619 eur) aj Sociálnej poisťovni (2 601). Pivovar dlhuje menšiu sumu (200 eur) aj Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe Trebišov.

Prečítajte si aj

Príbeh pivovaru, po ktorom nezostalo nič

Snímka: FB Goliáš Minipivovar