Bratislavský Múzejný pivovar bol nútený ukončiť výrobu piva. Stalo sa tak nečakane a neplánovane. Podľa prevádzkovateľa je za týmto krokom odchod sládka do pripravovaného pivovaru v Podunajských Biskupiciach.
Nečakaný krok
O nečakanom kroku informoval pivovar prostredníctvom sociálnej siete. „Múzeum obchodu Bratislava uvarilo poslednú várku Viedenského ležiaku 29.5.2018. Múzejný pivovar prestal vyrábať nie z vlastnej potreby, či rozhodnutia. Táto situácia vyplynula z personálnych dôvodov,“ píše pivovar.
Situácia vraj vznikla z dňa na deň. „Realita je taká, že sládok múzea sa rozhodol svoje, v Múzeu obchodu Bratislava nadobudnuté skúsenosti a schopnosti, odovzdať v dlhodobo pripravovanom, druhom pivovare v Podunajských Biskupiciach a toto rozhodnutie oznámil na poslednú chvíľu,“ naznačuje pivovar.
Podľa majiteľov chcú fungovať v normálnom režime ďalej. „Dovoľujeme si všetkých poprosiť o zachovanie priazne. Keďže Múzeum obchodu Bratislava má vysoko nastavenú latku svojim skutočne výnimočným pivom, pokúsime sa kvalitu aj naďalej udržať a trúfame si tvrdiť, že aj skutočne zvýšiť,“ vysvetľuje pivovar.
Len predajca
Vlastné pivo by chceli nahradiť dovozovým. „Múzeum obchodu Bratislava sa jednoducho zmení z výrobcu jedného z najkvalitnejších pív u nás na výhradného, bratislavského predajcu najkvalitnejšieho piva z „Mekky“ svetového pivovarníctva, z Plzne. Piva zo špičkového pivovaru „Beer Factory,“ prezrádzajú prevádzkovatelia. Podľa ich názoru sú mená sládkov a majiteľov, Josefa a Petra Krýslovcov, zárukou tej najvyššej kvality v tradícii československého pivovarníctva.
„Práve títo skutoční majstri remesla naplnili svoju dlhoročnú predstavu, zhodnotili svoje doterajšie skúsenosti, ako z výroby piva, tak z budovania pivovarov po celom svete a vyvinuli vlastnú technológiu a postupy, ktoré robia ich pivá z „Beer factory“ odlišnými a výnimočnými a určite jednými z najlepších,“ veria prevádzkovatelia.
Len pre doplnenie, Múzeum obchodu prevádzkuje Ministerstvo hospodárstva SR. Pivovar tak bol jediným štátnym u nás.