Na predaj či prenájom sú na Slovensku stovky podnikov

Meštiansky pivovar Drevená - Ponuky na predaj podnikov

Tradičný podnik Hostinec Richtár Jakub je minulosťou. Minulý týždeň privítal posledných návštevníkov. Čo s ním bude ďalej? Tomuto scenáru sme sa už venovali. Možno sa nájde niekto, kto priestor na Moskovskej ulici oživí. Jakub však nie je jediný, ktorý hľadá nového majiteľa či nájomcu.

Stovky podnikov

Na Slovensku sú stovky podobných podnikov. Len portál Nehnuteľnosti.sk eviduje okolo 260 ponúk na predaj, resp. postúpenie nájmu reštaurácie, krčmy či kaviarne.

Z pivného hľadiska je najzaujímavejšia ponuka na prevzatie  Meštianskeho pivovaru na Drevenej ulici v Bratislave. „Pivovar nadväzuje na dávnu tradíciu známeho Meštianskeho pivovaru “Die Bürgerliche Brauerei“, domácimi zvaného Meštiak. Návštevníkov láka na špeciálny druh svojho vlastného piva a je vybavený tou najmodernejšou technológiou, aká v súčasnosti pre minipivovary existuje,“ píše sa v inzeráte.

Podnik sa núka na predaj, resp. prenájom. Cena však nie je zverejnená. Práve otázka ceny môže byť problémom, keďže tento podnik môžete nájsť v ponuke realitných portálov už niekoľko mesiacov.

Pribudnú ďalšie

Najdrahším podnikom, ktorý sa verejne núka na predaj je reštaurácia a pub Pruk v Moste pri Bratislave. Záujemcom sa núka za 1,49 milióna eur. Súčasťou tejto čiastky je napríklad aj dvojica automobilov.

Medzi najdrahšími podnikmi je aj bratislavská reštaurácia U Zlatého vodníka, za ktorý pýta majiteľ 1,3 milióna eur. V ponuke sú však podniky po celom Slovensku. Značné zastúpenie majú lokality na juhu Slovenska.

Platí, že verejná ponuka je vrcholom ľadovca. Množstvo majiteľov svoj zámer odísť z biznisu tají, resp. nezverejňuje . Nového majiteľa hľadá neverejne, alebo pasívne. Prieskum o tom, koľko majiteľov by prenechalo svoj biznis však neexistujú.

Poznáte vo svojom okolí podnik, ktorý sa ponúka na predaj/prenájom?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Prečítajte si aj 

Zatvorený pivovar už hľadá nového majiteľa aj verejne

Snímka: FB Meštiansky pivovar