Prečo skončil Richtár Jakub? A čo bude ďalej?

Pre mnohých to bol šok. Roky platilo, že na Moskovskej ulici v Bratislave nájdete podnik, ktorý má neopakovateľnú atmosféru. Takú, ktorá sa nedá kúpiť a musí jednoducho vzniknúť. Richtár Jakub však v pondelok nečakane oznámil, že končí. Zisťovali sme, čo je za tým.

Nečakane a rýchlo

„Na známosť sa dáva, že Hostinec Richtár Jakub zatvára! Áno, 27.9.2022 sme otvorení poslednýkrát! Bola to šialená a krásna jazda, ktorá začala 13.10.2010 a za ktorú vám všetkým ďakujeme! Ďakujeme najmä našim ľuďom, nášmu úžasnému personálu, vám všetkým, ktorí ste u nás pracovali, či pracujete,“ napísalo vedenie podniku na sociálnu sieť.

Zároveň uviedlo, že značka ako taká, bude fungovať ďalej ale inde. „Od 28.9. sa budeme stretávať už len na Lazaretskej 27 v našom podniku Gallery Šenk, ktorý premenujeme na Richtár Jakub. Zároveň už len tu budeme čapovať náš legendárny ležiak Jakub 12°,“ oznámil majiteľ podniku a pivovaru.

Ihneď sa vyrojili otázky, prečo k tomu došlo a čo viedlo majiteľa k takémuto kroku. Podnik mal totiž dobré meno a pre mnohých pivárov bol stálicou v ponuke.

Osobné dôvody

Kontaktovali sme majiteľa podniku a pivovaru Jána Tribulíka, aby vysvetli, čo ho viedlo k tomuto kroku. „Je to čisto z osobných dôvodov. Už sa mi to nechcel ďalej ťahať,“ vysvetľuje pre oPive.sk. Samotný podnik otvorili v roku 2010 a v koronovom roku 2020 oslávil desaťročie na scéne.

Podľa majiteľa bude pivovar zatiaľ fungovať ďalej. Zdôraznil pritom slovo „zatiaľ“. Od októbra bude pivo dostupné v podniku na Lazaretskej 27. A čo bude s priestormi na Moskovskej ulici? „Ak by ich niekto chcel, pokojne ich odstúpim. Stačí prísť a dohodneme sa na podmienkach,“ hovorí Ján.

Gastro trh na Slovensku prechádza od roku 2020 turbulentnými zmenami. Najprv tento sektor výrazne poznačila pandémia a teraz musia prevádzkovatelia riešiť infláciu aj skokový nárast cien energií. Môžeme očakávať, že na trhu dôjde k zatváraniu ďalších prevádzok.

Prečítajte si aj

Pivovar Frambor: Zima bude extrémnym sitom. Veľa prevádzok skončí