Najlepšie pivo v Prahe? Degustátori vybrali TOP 9

Aj keď je Praha hlavným mestom „cudzieho“ štátu, z pohľadu slovenského pivára je stále veľmi prístupná. Hlavné mesto Česka totiž láka nielen na turistické atrakcie, ale aj kvalitné pivo. Tamojšia ponuka je však natoľko široká, že vybrať si je niekedy veľmi ťažké.

Tridsiatka súťažiacich

Možno vám v budúcnosti pomôžu aj výsledky degustačnej súťaže Kráľ Prahy. Jej organizátorom je občianske združenie První Pivní Extraliga. To zorganizovalo už druhý ročník súťaže, ktorej cieľom bolo nájsť najlepší ležiak navarený v pražskom remeselnom pivovare.

Kým vlani sa súťaže zúčastnilo 22 pivovarov, tentokrát ich bolo až 30. Cez tri kolá sa do finále dostalo deväť najlepších pív. Organizátori si pritom pochvaľovali kvalitu súťažiacich vzoriek. „Tentoraz bola kvalita prakticky všetkých vzoriek veľmi vysoká, zhodli sme sa, že išlo o jednu z najlepších degustácií, ktorú sme ako První Pivní Extraliga kedy realizovali,“ napísali organizátori na svojej stránke.

Malé rozdiely

Na treťom mieste sa umiestnil pivovar Kolčavka so svojou svetlou 12° od pivovarníčky Petry Šárkovej. Na druhom mieste sa umiestnil Vinohradský pivovar, ktorého pivo môžete nájsť aj na slovenskom trhu.

Víťazom súťaže sa stal pivovar Bubeneč, ktorý nemá za sebou ani polročné pôsobenie na trhu. Rozdiely medzi výsledkami neboli až také veľké. Len pripomenieme, že degustácia prebiehala anonymne a degustátori udeľovali trestné body. Víťazom sa tak stal ten producent piva, ktorý mal najmenej bodov.

Kráľ Prahy – 2. ročník súťaže PPE
1. Pivovar Bubeneč Bubenečská 11° 26
2. Vinohradský pivovar Vinohradský ležák 28
3. Pivovar Kolčavka Libeňská 12 29
4. Hostivar Světlá 11° 32
5. Jihoměstský pivovar Jihoměstský ležák 12° 33
6. Pivovar U Supa Světlý ležák 34
7. Pivovar Šedivák Světlá 12° 35
8. Pivovar 2Kohouti Světlá 11° 37
9. Pivovar Loď Republika 45