Toto sú najobľúbenejšie pivovary slovenských krajov 

Pivovary a sklo. Pohár piva na stole.

Naša anketa Najobľúbenejší pivovar Slovenska má za sebou prvú fázu. V nej prebiehalo deväť hlasovaní, ktoré určili najobľúbenejšie pivovary jednotlivých krajov a k tomu aj jeden kočovný pivovar.

Veľký záujem

Anketa sa stretla s veľkým záujmom čitateľov. Celkom sme zaznamenali 12 336 hlasov, čo z tejto ankety robí jednu najreprezentatívnejších hlasovaní na slovenskom pivovarníckom trhu. Bohužiaľ sme museli riešiť nepríjemné incidenty a pokusy o podvod.

Víťazom prvého hlasovania sa stal pivovar Buchvald, ktorý nájdete v Spišskej Novej Vsi. Ten sa môže pýšiť titulom Najobľúbenejší pivovar Košického kraja. V Prešovskom kraji vyhral hlasovanie popradský minipivovar Tatras

Najobľúbenejším pivovarom Banskobystrického kraja sa stal pivovar Huncút z Tomášoviec. Hlasovanie v Žilinskom kraji ovládol pivovar Liptovar z Liptovského Mikuláša. 

Aj dramatické momenty

Pomerne dramatické hlasovanie zažil Nitriansky kraj. Honorom najobľúbenejšieho pivovaru tohto kraja sa môže hrdiť pivovar Hop Grup. V Trenčianskom kraji zase najviac fanúšikov našiel pivovar Baťak.

Najobľúbenejším pivovarom Trnavského kraja sa s náskokom stal Piešťansky pivovar ŽiWell. V Bratislavskom kraji zase triumfoval stupavský pivovar Stupavar. V kočovníkoch celkom prekvapivo vyhral Kočovný pivovar Mauacký Muádek.

Všetky uvedené pivovary postúpili do veľkého finále, ktoré nakoniec odštartujeme až v pondelok ráno. Deviatich víťazov doplní aj jeden „Lucky Loser“. Tým sa po prepočítaní a revidovaní všetkých výsledkov stal pivovar Harvánek zo Žiliny.

Víťazov jednotlivých kategórií budeme kontaktovať, aby sme im poslali diplom.

Víťazí jednotlivých kategórií
  • Najobľúbenejší pivovar Košického kraja – Pivovar Buchvald
  • Najobľúbenejší pivovar Prešovského kraja – Minipivovar Tatras
  • Najobľúbenejší pivovar Banskobystrického kraja – Pivovar Huncút
  • Najobľúbenejší pivovar Žilinského kraja – Pivovar Liptovar
  • Najobľúbenejší pivovar Nitrianskeho kraja – Hop Grup Pivovar Nitra
  • Najobľúbenejší pivovar Trenčianskeho kraja – Pivovar Baťak
  • Najobľúbenejší pivovar Trnavského kraja – Piešťansky pivovar ŽiWell
  • Najobľúbenejší pivovar Bratislavského kraja – Pivovar Stupavar
  • Najobľúbenejší kočovný pivovar Slovenska – Kočovný pivovar Mauacký Muádek

Obrázok od engin akyurt z Pixabay