Najstarší minipivovar je na predaj. Za pol milióna eur

Vráti sa na slovenskú pivovarnícku mapu najstarší reštauračný pivovar? Je to možné. Majitelia zatvoreného pivovaru Perla v Banskej Bystrici totiž ponúkajú budovu aj s technológiou na predaj.  Pivovar so štvrťstoročnou históriou ocenili na 550-tisíc eur.

Tradičný producent

Pivovar Perla mal na slovenskej scéne tradičné zastúpenie. Svoje brány otvoril v roku 1992 a v tom čase bol unikátom. Bol prvým moderným reštauračným pivovarom na území Slovenska. Kým v prvých rokoch to na prilákanie záujemcov stačilo, v poslednom období za novodobými producentmi piva zaostával.

Problémom nebola len ponuka zameraná na ležiaky, chýbajúci marketing a nesledovanie nových trendov v odvetví, ale predovšetkým klientela, ktorá sa okolo podniku vytvorila. Len pre ilustráciu, ešte v roku 2013 sa v pivovare predával pollitrák zlatistého moku za 85 centov. Čo-to napovedá aj recenzia podniku.

„Kombinácia dobrého piva a nízkej ceny vytvára zaujímavý mix klientely podniku, keď klasických štamgastov dopĺňajú študenti a fanúšikovia piva všetkých sociálnych vrstiev. Čo sa týka prostredia, pokiaľ máte predsudky voči lacnejšie vyzerajúcim podnikom neodporúčame vstupovať. Prekvapí vás však väčšinou veľmi milá obsluha, zaskočia skoré zatváracie hodiny podniku,“ písal v predstavovaní podniku server BBonline.sk.

Nová šanca?

Pivovar  zatvorili koncom minulého roka a už niekoľko dní ho môžete nájsť v ponuke realitných kancelárií. Okrem iného sa dozviete, že ročná kapacita podniku je šesťtisíc hektolitrov piva. „Technológia umožňuje variť  rozličné druhy piva. Možnosť navýšenia kapacity pivovaru až na 12-tisíc hektolitrov piva za rok prikúpením CK tankov,“ píše sa v inzeráte.

Cena asi nebude lákať bežných záujemcov. „Nehnuteľnosti spolu s technológiou pivovaru sú vo vlastníctve fyzických osôb. Na predaj sa ponúkajú pozemky, budova + technológia v celosti, bez tiarch. Požadovaná kúpna cena  je 550-tisíc eur,“ píše sa v inzeráte.

Predaj pivovaru cez inzerát nie je až taký bežný. Asi najdlhšie bola inzerovaná ponuka na odpredaj pivovaru v Sabinove. V tomto prípade sa pivovar nezachoval a nový majiteľ pripravuje premenu areálu na producenta cideru.

Nájde sa nový majiteľ pivovaru Perla?

View Results

Loading ... Loading ...

Snímka: Google Street View