Aj doma sa dá navariť svetové pivo. Toto je dôkaz (Hornet Queen)

Domovariči sú základom každej pivovarníckej remeselnej scény. Bez nich by sa sektor nikam nepohýnal. Jednoducho by stagnoval a staval len na tradícii, ktorá občas zabíja pestrosť a aj odvahu. Treba povedať, že v posledných rokoch pribúda fanúšikov piva, ktorí si pivo varia aj doma. Pred časom sme písali o Vianočnej výmene pív, ktorú zorganizovalo OZ BrewHub.

Najlepšie pivá z tejto podarenej akcie oficiálne recenzujeme. Dnes ochutnáme pivo s názvom Hornet Queen – Honey Imperial Stout. Jeho autorom je domovarič Matúš Krnáč. Ako už názov napovedá, ide o Imperial Stout, pri výrobe ktorého bol použitý med.

Názov piva: Hornet Queen – Honey Imperial Stout

Pivovar: Autorom je domovarič Matúš Krnáč.

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedneá

Obsah alkoholu: 9,8 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, vločky pšenice, med, chmeľ, vanilka, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od OZ BrewHub.

Farba: Čierna.

Pena: Hutná, vysoká. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, medu, borovíc aj karamelu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť v norme. V chuti je dominantný med, ale nie tak, že kričí. Skôr udáva tón a pekne sa kombinuje s tmavou čokoládou, kávou, toastom, vanilkou či borovicou, višňami i sušenými hrozienkami. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie je korenisté.

8/10

Zhrnutie

Výborne pivo. Pekne uhladené, s plynulými prechodmi a nezvyčajnými zvratmi. Med je znateľný, ale necháva vyniknúť aj iné zložky. A dôležité je to, že alkohol nekričí, naopak, je nebadateľný. Celkovo je pivo výborné. Na štýl je horkosť výraznejšia. Inak je to veľmi slušná osmička.