Názov piva? Oh, ty môj Jozef (Oh, du mein Josef)

hofbrauhaus-traunstein-oh-du-mein-josef

Prvý nástrel: Dnes si ochutnáme pivo z pivovaru, ktorý začal svoju históriu písať už v roku 1612. Hovoríme o nemeckom pivovare Hofbräuhaus Traunstein. Ten dnes zamestnáva okolo 60 ľudí a jeho produkcia dosahuje úroveň okolo 110-tisíc hektolitrov ročne. Ak by sme to chceli porovnať s niektorým zo slovenských pivovarov, tak by sme ho veľkosťou mohli prirovnať k Banskobystrickému pivovaru. Z jeho produkcie dnes ochutnáme pivo s názvom Oh, du mein Josef. Ide o štýl svetlý Bock.

Názov piva: Oh, du mein Josef

Pivovar: Hofbräuhaus Traunstein

Druh piva: Helles Bock

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: 16,5 %

Obsah alkoholu: 7,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili v rámci špeciálne balíka pív. Osem pív štýlu Bock stálo 10 eur.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Vôňa: Sladová. Zachytíte karamel, med, koreniny a hlavne alkohol.

Pena: Snehovo biela. Rýchlo vystúpala hore a rovnako rýchlo padla.

Chuť: Už úvod je vyššie postavený a v ďalšom priebehu sa v týchto poschodiach pohybujeme. V strede zachytíte med, karamel a korenisté či kvetinkové tóny. Alkohol zachytíte. Koncovka je horkastá len platonicky.

6.5/10

Zhrnutie

Veľké očakávania sme od tohto piva nemali, ale nakoniec sme zostali prekvapení. Hutné tóny, pekné vyskladanie a aj celková lahodnosť boli najsilnejšími stránkami tohto piva. Mínusom je vyšší alkohol, ktorý zachytíte. Práve ten robí tento kúsok sladkejším. Celkovo sa však Josef pije ľahko a neurazí. Dávam 6,5 bodu. Možno je to len daným rozpoložením, ale pivo akosi v danej chvíli v rámci možností zapasovalo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (2 hodnotení)