Pivo a whisky sa kamarátia. Aj toto je dôkaz (Imperial Stout)

Imperial Stout – Slyas Whisky Barrel Aged

Poľský kočovný pivovar Wrezel založili v roku 2014. Jeho cieľom bolo rozšíriť ponuku na trhu o svoj pohľad na zlatistý mok. „Vytvorili sme veľa dobrých pív. Od nemeckých klasík, cez belgické pivné kláštorné špeciály, po nové módne variácie, obohatené rôznymi druhmi chmeľu z Ameriky, Nového Zélandu alebo Austrálie,“ píšu na stránkach poľskí kočovníci. Podľa ich oficiálnej stránky pivovar navaril asi tridsiatku rôznych pív. My dnes ochutnáme kúsok s Imperial Stout – Slyas Whisky Barrel Aged.

Názov piva: Imperial Stout – Slyas Whisky Barrel Aged

Pivovar: Browar Wrezel

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 24,5°

Obsah alkoholu: 11,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Château Whisky, mníchovský, čokoladový tmavý, karamelový, farebný), chmeľ (Lunga) vločky ovsa a pšenice, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Čierna.

Pena: Takmer žiadna.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, whisky, slaninky aj náznakov sušených sliviek aj hrozienok

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti nájdete kombináciu tmavej čokolády, kávy, whisky, sušených sliviek aj slaninky. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie pikantné s alkoholovou stopou.

8/10

Zhrnutie

Zaujímavé pitie. Tento štýl obľubujeme, kúsok je však o čosi viac surovejší, keď je „svadba“ s whisky citeľná. Pivo je hutné, mnohorozmerné aj keď mohlo byť telo o čosi plnšie. Za nás je to osmička. Je to podarený kúsok, ktorý nemusí sadnúť každému.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)