IPA

Neznesiteľná ľahkosť pitia z Česka (Clock American Pale Ale)

Clock APA

Prvý nástrel: Asi sa už budeme opakovať, ale Čechom závidíme ich ponuku. Takmer každý mesiac na mape pribudne nový pivovar. Jeden z nich si teraz otestujeme. Nesie meno Clock a na svojich stránkach stále zdôrazňuje, že ide o remeselný pivovar. Fľašu sme kúpili na Salóne Piva. Ide o sedemdecový kúsok, na ktorý sa tešíme. V takomto objeme nás dosiaľ nič nesklamalo.

Názov piva: Clock American Pale Ale

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ.

Farba: Hnedo-slamová.

Vôňa: Osviežujúca. Cítim hlavne jahody a grep.

Pena: Pomerne hutná pena, ktorá rýchlo padla.

Chuť: Sladový úvod začína tak priemerne. Ako keď sa pomaly rozbiehate. Už v strede vás však potešia pomerne hutné tóny. Zachytíte v nich grep aj jahodové či černicové tóny. Záver je riadne horkastý, ale oproti iným vrchne kvaseným pivám je to o niečo nižšie.

8/10

Zhrnutie

Svieže pivo. Začína to pokojne, v strede to trochu pošteklí a záver je horkastý. Všetko je zladené a tóny sa nebijú. Ak by stred bol o niečo ovocnejší, bol by som nadšený, ale všetko kompenzuje piteľnosť. Tá je výborná. Podobne ako rezkosť tohto kúsku. Viem si predstaviť, že by som si ho v krčme aj niekoľkokrát zopakoval. Rozhodujem sa medzi sedmičkou a osmičkou. Volím vyššiu známku. Rozhodla hlavne piteľnosť a uhladenosť tónov.