Obľúbený bratislavský pivovar po odmlke opäť otvorili

V Bratislave po takmer piatich mesiacoch opäť otvorili Mestský pivovar Alžbetka. Od leta bol zatvorený a pôvodne jeho vedenie avizovalo, že svoje brány otvorí v septembri, nakoniec sa tak stalo až koncom novembra.

„Z technických príčin“

O tom, že pivovar je zatvorený informoval portál oPive.sk ešte v júli tohto roka. Pivovar ešte pred letnými prázdninami na sociálnej sieti oznámil, že musí zatvoriť. „Ospravedlňujeme sa, reštaurácia je z technických príčin zatvorená,“ napísal pivovar na sociálnej sieti.

Pre portál oPive.sk vedenie vysvetľovalo, že ide o technické problémy, ktoré majú byť vyriešené do konca leta. Opätovné otvorenie podniku bolo naplánované na prelom augusta a septembra.

Verzia dôvodu zatvorenia pivovaru však bola spochybnená viacerými zdrojmi. Tie poukázali na to, že medzi majiteľom pivovaru a majiteľom budovy došlo k sporom, výsledkom čoho malo byť zatvorenie prevádzky. Išlo však len o špekulácie. Obe strany sa stretnú aj na súde, keďže bol podaný návrh na vyhlásenie konkurzu majiteľa pivovaru.

Opäť otvorený

Alžbetka je od 20. novembra opäť otvorená. Majitelia podniku okrem iného lákajú aj na tmavý ležiak Čmudil. Podnik otvorením stihne aj hlavnú sezónu koncoročných firemných posedení či večierkov.

Na rozdiel od iných podnikov, Alžbetka nemá veľkú terasu aj preto ťaží hlavne počas chladnejšej časti roka. Nakoniec, na firemné večierky láka pivovar aj na sociálnej sieti.

Len dodajme, že Alžbetka má v rámci Bratislavy aj „súrodenca“. Rovnakého majiteľa má aj pivovar Komín, ktorý nájdete na trhovisku Mitetičova. Základom oboch pivovarov sú pivá Komín.

Prečítajte si aj

Komín: Keď pivovar pozdvihne celú lokalitu