Otvárajú pivovar Alžbetka. Pozrite sa, ako vyzerá

pivovar, Alžbetka, Komín

Bratislava má už 15 remeselných pivovarov. Svoje brány dnes otvára Mestský pivovar Alžbetka. Reštauračný pivovar rozšíri ponuku na frekventovanej Obchodnej ulici. Staví pritom na overenú klasiku. Ide totiž o dvojičku Ružinovského pivovaru Komín.

Podobný koncept

O tom, že na Obchodnej ulici v Bratislave sa pripravuje nový pivovar, sme písali ešte v septembri minulého roka. Po úspechu konceptu na Miltetičke chceli majitelia podchytiť ďalšiu lokalitu a vybrali si práve pamiatkovo chránený objekt Alžbetky. Práve po ňom je pivovar pomenovaný.

Koncept Alžbetky bude kopírovať Komín. Ponuka však bude o niečo širšia. Kým na Miletičke je na výber osem čapovaných pív, na Obchodnej ich bude až dvanásť. Štvoricu domácich pív bude dopĺňať osem hosťujúcich. Už teraz je isté, že svoju „vlastnú pípu“ budú mať pivovary Unorthodox Brewing, Remeselný pivovar Hellstork aj Rye Island. Navyše, o jeden výčap sa budú deliť Hop Grup a Rodinný pivovar Hudák.

200 miest

Kapacitou reštaurácie pôjde o jednu z najväčších pivární v lokalite. Pivovar má 200 miest, Ďalšie rozšírenie príde po tom, ako pred pivovarom pristavia terasu. Kuchyňa bude podobne ako pri pive rovnaká ako na Miletičke, majitelia stavili na overenú klasiku.

V centre mesta sa vytvorila zaujímavá ponuka pivovarov. V tesnej blízkosti vedľa seba budú pôsobiť Staroslovenský pivovar, Kláštorný pivovar, Pivovar Shenk, dvojica Meštianskych pivovarov aj Minipivovar Richtár Jakub. Ponuku navyše dopĺňa celý rad podnikov s remeselným pivom.

Pozrite si fotogalériu