„Ovocné“ predstavenie z Česka (Mazák Single Hop Equinox)

mazak-single-hop-ale-equinox

Prvý nástrel: Kedy sa počet slovenských pivovarov priblíži českým? Asi nikdy. Tamojší trh prežíva už nejaký ten piatok pivnú revolúciu. Rýchlosť, akou pribúdajú tamojšie pivovary, je vražedná. Presné číslo nepozná nikto. Dnes si otestujeme pivovar, ktorý svojou produkciou dokáže vytŕčať. Ide o pivovar Mazák. Ten bol založený v roku 2011 a v jeho portfóliu nájdete niekoľko pív. Dnes si otestujeme pivo štýlu American Pale Ale, ktoré nesie názov Mazák Single Hop Equinox.

Názov piva: Mazák Single Hop Equinox

Pivovar: Pivovar Mazák

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 13,5 %

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ. Pivovar použil jeden druh chmeľu – Equinox.

Cena: Pivo sme kúpili za 3,75 eura.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je číre.

Vôňa: Nádherná, citrusová. Zachytíte grep, limetku, citrón. Zachytíte však aj hrozno či egreše. Vôňa je svieža.

Pena: Smotanová, hutná. Pomaly padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Už úvod je iskrivý, keď predznamenáva stred. V ňom hrájú prvé husle citrusové tóny grepu, limetky i citrónu. Jemne sú podfarbené karamelom. Koncovka je výrazne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Podarené pivo. Ľahké, svieže, pekne vyskladané. Najlepšia je kombinácia citrusového stredu a výrazne horkastej koncovky. Tóny sú dostatočne hutné, možno im chýba viac rozmerov. Dominuje totiž citrusová zložka, čo spôsobuje, že pivo je miestami divokejšie. Ale to je už otázkou vkusu. Chybu som na tomto pive nenašiel žiadnu. Dávam slušných 7,5 bodu. Toto pivo by som si dal kedykoľvek, kdekoľvek. Treba vyskúšať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (2 hodnotení)