Päť pivných podnikov, ktoré v Česku označili za najlepšie

Minulý týždeň sa v českom hlavnom meste odovzdávali prestížne ceny Czech Bar Awards. V desiatich kategóriách boli určené najlepšie podniky v celom Česku. „Takmer všetci nominovaní spĺňajú prísne hodnotiace kritériá a majú môj veľký obdiv. Som tiež rád, že nielen existujú, ale aj ďalej vznikajú nové zaujímavé bary, kaviarne či kluby s originálnym konceptom, skvelým servisom a ponukou mimo hlavné mesto. Prvýkrát v histórii Bar Awards patria štyri prvenstvo mimopražským podnikom, “ povedal hovorí vydavateľ magazínu Barlife a organizátor súťaže Martin Kraut. Nás zaujímali predovšetkým výsledky jedenej kategórie – Najlepší pub/pivný bar. Prvú päťku vám prinášame s krátkym predstavením daného podniku.

5. Beergeek

Beergeek

Kde ho nájdete:  Vinohradská 62, 130 000 Praha 3
Popis: Jeden z mnohých českých podnikov, ktorý sa hlási k remeselnej pivnej revolúcii. Ak ste nerozhodní, do tohto podniku by ste asi nemali chodiť. Na výčape totiž nájdete až 30 rôznych kúskov. Okrem klasického podniku prevádzkuje majiteľ aj pivotéku.


4. Lokál Dlouhááá

Lokal Dloha

Kde ho nájdete: Dlouhá 33, 110 00 Praha 1
Popis: Aj keď ocenenie smeruje do Prahy, Lokál je v Česku v postate už reťazcom podnikov. Nájdete ich celkom sedem. Priaznivci remeselného piva však jeho návštevou asi nadšení nebudú. V ponuke je len produkcia od Plzeňského Prazdroja.


3. Výčep Na stojáka

Na stojaka

Kde ho nájdete: Běhounská 6/16, 602 00 Brno
Popis: Podnik sa odvoláva na prvorepublikovú tradíciu. Koncept je založený hlavne na remeselných pivách, keď ich na výčape bežne nájdete päť. Okrem toho ponuku dopĺňajú špeciality k pivu. V Brne nájdete dokonca už dvojicu s takýmto menom. Majiteľ pritom plánuje expanziu do ďalších miest. A prečo ten názov? V podniku nenájdete stoličku.


2. Bruxx

Bruxx
Kde ho nájdete: Náměstí Míru 9, 120 00 Praha 2
Popis: Určite nejde o klasickú piváreň. Tento podnik totiž kladie na vysokú úroveň aj jedlo, keď ponúka rôzne špeciality z celého sveta. Na výčape nájdete asi desať rôznych druhov piva, ďalšiu ponuku rozširujú fľaškové pivá. Nájdete tu aj remeselné pivá, tie sú však v menšine.


1. Black Stuff Irish Pub

Blask Stuff Irish pub
Kde ho nájdete: 1. máje 807/19, 779 00 Olomouc
Popis: Najlepším pivným barom, resp. pubom sa v susednom Česku stal za rok 2015 olomoucký Irish pub. Na výčape dominujú zahraničné značky ako Guinness, Magners, Paulaner, Stella Artois či Leffe. Ďalšiu ponuku dopĺňajú fľaškové pivá z celého sveta. Remeselné pivo však v pravidelnej ponuke nenájdete.

Snímky: Podniky