Piváreň Luxor, v ktorej sídli pivovar, núkajú novému záujemcovi

Šemrák - Luxor

Tento rok môžeme označiť aj za turbulentný. Na pivnom trhu sa stále niečo deje. Pivovary zatvárajú, otvárajú, alebo sa núkajú novým záujemcom. Tak je to aj v prípade reštaurácie Luxor, ktorú nájdete v Košiciach.

Nový nájomca

O tom, že piváreň Luxor je zatvorená sme písali ešte začiatkom júla. Vtedy sme priniesli informáciu o tom, že podnik situovaný v centre Košíc, ostal aj po zrušení opatrení zavedených v súvislosti so šírením koronavírusu zatvorený.

Situácia bola pomerne komplikovaná. Majiteľ pivovaru Luxor, resp. Šemrák sa rozhodol prenajať podnik na Bielej ulici. Nový nájomca však musel riešiť nepríjemnú situáciu v súvislosti s obmedzeniami zavedenými proti šírenia koronavírusu. Po ich odznení neotvoril.

Pivovar však funguje ďalej. Jeho pivo nájdete v košických podnikoch Med Malina a Rosto Steak House.

V ponuke

Majiteľ podniku sa rozhodol hľadať nového nájomcu. Na realitných portáloch sa objavil inzerát, ktorý núka piváreň na predaj. „Ponúkame vám na prenájom atraktívne priestory pivárne a reštaurácie Luxor v centre mesta na Bielej ulici v Košiciach. Priestory sa nachádzajú v zrekonštruovanej budove a ich súčasťou je aj priestranný dvor s možnosťou využitia pre hostí,“ píše sa v inzeráte.

V ňom sa okrem iného dozvedáme, že rozloha priestorov pivovaru a reštaurácie je 350 štvorcových metrov. K tomu prislúcha aj dvor s výmerou 216 štvorcových metrov. Priestory boli rekonštruované v roku 2014, práve vtedy začal na trhu pôsobiť aj pivovar. Cena prenájmu nie je uvedená.

Prečítajte si aj

Majiteľ pivovar zavrel, aby ho opäť otvoril: Dlhy ma dusia, ale srdce mi nedá

Snímka: FB Luxor