Keď sa v pive stretnú hruška s melónom (Rooibos Pear Melon)

Revolta - Rooibos Pear Melon - AIPA

Dnes ochutnáme pivo s názvom Rooibos Pear Melon. Na trh ho uvádza poľský pivovar Revolta a predstavuje ho nasledovne: „Svetlé pivo založené na klasickom American Pale Ale. Stredná, ale výrazná horkosť charakteristická pre tento štýl je vyvážená prídavkom prírodných hruškových a jablkových štiav, aróma melónu a celkový charakter dodáva použitie čaju Rooibos.“

Názov piva: Rooibos Pear Melon – AIPA

Pivovar: Browar Revolta

Druh piva: American India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu:  6%

Zloženie: Voda, ovocné šťavy (koncentráty hrušky a jabĺk), pšeničný slad, prírodný africký čaj rooibos, prírodná aróma melónu.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme v prepočte zaplatili 2,60 eura.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Melón je výrazný a doslova kričí. Okrem neho zachytíte aj tóny čaju.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia melónu, hrušky, červených pomarančov aj čaju a jemnej oxidácie. Horkosť je na proklamovaný štýl nižšia, doznievanie čajovo-sladkasté.

7/10

Zhrnutie

Tak okolo tohto piva sme mali polemiku. Už zloženie a názov napovedali, že tento kúsok môže pôsobiť sladkasto. A tak aj bolo. Pivo pôsobí sladšie, keď vyváženiu chutí nepomáha ani horkosť, ktorá mohla byť pokojne aj vyššia. Na strane druhej prechody sú príjemné a pivo je hutné. Nám to dnes stačilo na slušnú sedmičku.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)