Pivná exotika z Izraela (Tompo Beer Maccabee 7.9%)

Prvý nástrel: Pivo z Izraela sme ešte nepili, dnes sa to však zmení. V chladničke sa nám chladí pivo, ktoré nám doniesol kamarát František z Izraela. Najprv sme mali problém ho identifikovať, keďže všetky informácie (vrátane názvu) boli napísané v hebrejčine. Nakoniec sme sa však z toho vysomárili a zistili, že ide o pivo s názvom Maccabee 7.9%, ktoré navaril pivovar Tempo Beer. Ide o najväčší pivovar  a zároveň druhý najväčší nápojový konglomerát v krajine. Pivovar založili v roku 1952 a ročne vyprodukuje asi pol milióna hektolitrov piva ročne. Naše pivo môžeme zaradiť do kategórie Strong Lager.  

Názov piva: Maccabee 7.9%

Pivovar: Tempo Beer

Druh piva: Strong Lager

Krajina: Izrael

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,9%

Zloženie: Na etikete sme ho nedešifrovali 🙂

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Smotanová, vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Výrazne sladová. Už vo vôni cítite, že ide o pivo s vyšším obsahom alkoholu. Dominuje v nej karamel.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v bruchu nájdete kombináciu karamelu, medu, korenistých tónov i náznakov ovocia (višní). Koncovka je horkastá len platonicky. V pive cítite jemne zvetralú pachuť.

4/10

Zhrnutie

Prvé tóny boli fajn, potom sa to však rozletelo do všetkých strán a výsledok bol veľmi rozpačitý. V druhej polovici totiž tento kúsok pôsobí rozhádzane, drsne a neusporiadane. Ak by sme mali nájsť pozitívny moment, tak to bol len sladový začiatok, už v strede je to hokej a tak to aj pokračuje. Dávame slabšiu štvorku. Tento štýl má potenciál zaujať, v tomto prípade ide asi o najhorší počin v štýle Strong Lager, ktorý sme na stránke testovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (7 hodnotenie)