Liptovar: Reťazce, ktoré to mysleli s remeselným pivom vážne, boli úspešné a my s nimi

Liptovar

Rok 2023 je za nami. Môžeme bilancovať a hodnotiť. Oproti predchádzajúcim dvom rokom bol o čosi pokojnejší. Pandémia síce ustala, ale mnohé problémy nastali. Rast nákladov na jednej strane, šetrenie zákazníkov na strane druhej.

A vnímali rok 2023 pivovarníci? A s akými plánmi vstupujú do nového roka 2024? Pýtali sme sa ich v tradičnej veľkej pivovarníckej ankete. Dnes odpovedá Juraj Saktor, majiteľ pivovaru Liptovar v Liptovskom Mikuláši.

Ako ste vnímali rok 2023? Čo ho najviac ovplyvnilo?

Rok 2023 bol ovplyvnený hlavne dobou po covide. Veľa podnikov zavrelo, nové však vznikajú, čo je super. Veľké značky menia svoj pohľad na pivo, inflácia zmenila správanie zákazníkov a to nás ako malých zásadne ovplyvňuje.

Vedeli by ste na roku 2023 nájsť nejaké pozitíva, ktoré váš pivovar posunuli vpred?

Počas roka sme výrazne posilnili spoluprácu s retailom. Našli sme si svoje miesto. Reťazce, ktoré to mysleli s remeselným pivom vážne, boli veľmi úspešne a my s nimi. My remeselní sme iní ako veľkí výrobcovia, ale máme svojho zákazníka a preto sa s nami dá zarobiť. Pekne sme sa dopĺňali, počúvali, dodržali sme všetky požiadavky. Úspešnou spoluprácou sa stalo naše pivo známejším.

Na ktoré pivo z vašej produkcie ste najviac hrdí? Viete prezradiť, či nastanú vo vašej produkcii zmeny v roku 2024?

Naďalej pokračujeme v našej tradícii klasickej ponuky a pár špeciálov. Darilo sa nám v klasických značkách rásť a zo špeciálov mne osobne najviac chutil FreezBeer.

S akými ambíciami vstupujete do roku 2024?

Do roku 2024 máme viac otázok ako odpovedí. Trh sa bude zásadne meniť a myslím si, že sa to začne prejavovať už v roku 2024. Uvidíme. Budeme sa snažiť pripraviť, ale očakávania nemáme.

Prečítajte si aj

Pivovar Galgan: Nová spolupráca nás môže posunúť na vyššiu úroveň

Snímka: Pivovar Liptovar