Pivo a káva idú k sebe. Najmä keď ide o Stout (Słodkie Lenistwo)

Browar za Miastem - Słodkie Lenistwo

„Máme radi pivo. Pivo pre nás znamená voľný čas, pokoj v duši. Spája sa s dobrou náladou a peknými chvíľami. To je pôvod našich názvov a etikiet piva. Do nášho pivovaru vkladáme srdce, energiu a stále sa učíme a rozvíjame,“ takto predstavujú svoju filozofiu majitelia poľského pivovaru Browar za Miastem Marek a Tomer.

Ten môžeme preložiť ako pivovar za mestom. Marek a Tomek založili pivovar v roku 2016, keď prvé pivo navarili nasledujúci rok. Išlo o kočovný pivovar, v týchto mesiacoch by však mali otvoriť už aj kamennú základňu Bude sa nachádzať za mestom Poznaň. S ich produkcie dnes ochutnáme pivo s názvom  Słodkie Lenistwo. Ide o Milk Stout.

Názov piva: Słodkie Lenistwo

Pivovar: Browar za Miastem

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  5,8%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, kaltóza, vločky ovsa, kvasinky, chmele, zrnková káva arabica.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili v prepočte 2,20 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Nízka s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Káva dominuje. Okrem nej zachytíme aj náznaky tmavej čokolády a černíc.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, tmavej čokolády, praženého toastu aj náznakov karamelu a čierneho bobuľovitého ovocia. Horkosť je na štýl o čosi výraznejšia, doznievanie smotanové s tónmi kávy.

7.5/10

Zhrnutie

Lahodné, iskrivé a dobre piteľné pivo. Bavila nás kávová linka, ktorá sa tiahla celým pivo. Môžeme polemizovať  či mohla byť o čosi menej výraznejšia, ale nám to pasovalo. Pomohlo tomu aj to, že laktóza toto pivo pekne zjemňovala za nás je to 7,5 bodu. Ak budete mať možnosť, pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4/10 (2 hodnotení)