Pivo ERB nakoniec v Yeme nekúpite

ERB Ilustrák

Ešte včera to vyzeralo ako dohodnutá vec, dnes je však všetko inak. Pivo ERB si v novootvorenom reťazci Yeme nakoniec nekúpite. Pivovar z Banskej Štiavnice a nový slovenský koncept sa na poslednú chvíľu nedohodli na spolupráci.

Dôvodom nečakaného rozchodu je pozícia, do ktorej sa nová značka Yeme na trhu posúva. Pivovar totiž vstupoval do rokovaní s tým, že svoje pivo nebude dodávať do reťazca. Yeme vnímal ako špecifický koncept, kde budú predávané špičkové slovenské potraviny. Vedenie predajne, ktorá otvorí svoje brány už vo štvrtok 3. februára, má však iné predstavy o budúcnosti a pozícii značky.

V rozhovore pre Hospodárske noviny zakladateľ siete Peter  Varmuža naznačil, že Yeme nezostane len pri jednej predajni.  „Už len na druhom konci Bratislavy by bolo dobré mať obchod. Určite nás však nečaká závratné tempo otvárania. Otvoríme tento obchod, uvidíme, ako to pôjde a keby sa nám podarilo otvárať jeden obchod za rok, za dva, budeme spokojní,“ povedal pre denník šéf siete. Aj tieto vyjadrenia pomohli k tomu, že ERB sa nakoniec v Yeme neobjaví.

Vyjadrenie pivovaru ERB k odchodu z Yeme:

„V žiadnom prípade nechceme, aby náš postoj k spolupráci ERBu a YEME vyzeral nabubralo. Avšak pravdou je, že naša filozofia varenia piva a obchodnej politiky je nemenná. ERB sa nikdy v žiadnom obchodnom reťazci alebo na  benzínovej čerpačke neobjaví. Otázkou je, prečo sme vôbec s majiteľmi YEME rokovania započali. Mali sme predstavu, že v tomto obchode budú prezentované špičkové slovenské potravinárske výrobky určené pre náročného klienta, čo z časti tento koncept aj napĺňa. Avšak, ak sa tento koncept prezentuje ako štart budúceho maloobchodného reťazca, ktorý bude cenovo konkurovať Bille alebo Tescu, to už v rozpore s našou filozofiou je. Supermarket YEME na Tomášikovej ulici v Bratislave je krásny koncept, ktorý určite pohne statickými vodami v rybníku obchodných reťazcov pôsobiacich na Slovensku. P. Varmuža a p. Ďuranová, ako aj ich ostatný tím jednali s nami veľmi korektne a pri našom zdôvodnení, prečo ERB v reťazci nebude sme sa im ospravedlnili a vysvetlili sme si navzájom situáciu a poziciovanie oboch značiek na trhu. Uzavreli sme to tým, že ERB sa v YEME predávať nebude.“

Ilustračná snímka: FB ERB