Pivo, ktoré bavilo. A ani „voltáž“ vysoká nemusela byť (Vesna 2024)

Sibeeria - Vesna 2024

Pivo s názvom Vesna uviedol na trh český pivovar Sibeeria. S týmto pivovarom máme dobré skúsenosti. Pivovar pivo predstavuje nasledovne: „Vesna je naša obľúbená jarná tradícia – každý rok, keď začnú byť dni teplejšie, to oslávime uvarením svetlého chmeľového piva na prvé vonkajšie popíjanie. Vesna 2024 má ľahké, hladké telo a suchý, horký záver.

Ako obvykle sme použili množstvo chmeľu, ktoré dávame na NEIPA, aby sme vytvorili rovnakú intenzitu v menšom balení. Tento zakalený zlatý nápoj sa môže pochváliť tónmi tropického ovocia z Cryo Popu, zemitou komplexnosťou z Moutere a zmesou bobuľovitého ovocia a kvetov z Mosaic.“

Názov piva: Vesna 2024 Hazy Pale Ale

Pivovar: Pivovar Sibeeria

Druh piva: Hazy Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovsené vločky, chmeľ (Motueka, Cryo Pop, Moutere)

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých osem eur.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je kalné, zahmlené.

Pena: Vysoká, nadýchaná s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia pomela, grepu, ananásu, marakuje aj náznakov limety.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomela, ananásu, grepu, limety aj náznakov kvetiniek. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné s jemnou korenistou stopou.

8/10

Zhrnutie

Ľahké, iskrivé a mnohorozmerné pitie. Baví hlavne ovocná linka, ktorá sa pekne prelína celým pivom. Pivo je na obsah alkoholu primerane hutne a dobre piteľné. Určite kúsok, ktorý by ste obracali jedna radosť a pritom je nezvyčajný. Pri slepom teste by sme ho zaradili medzi top svetové pivá. Za nás osmička a veľká spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.25/10 (2 hodnotení)