Pivo, ktoré sa nestratí ani medzi svetovou konkurenciou (Hory a mesto)

Hostinec a Čierny Kameň - Hory a mesto

Hory a mesto. Tak a volá pivo, ktoré je výsledkom spolupráce dvoch slovenských pivovarov. Ruku k dielu priložili košický pivovar Hostinec a pivovar Čierny kameň z Liptovských Revúc. Pivo predstavili nasledovne: „Svieža supertropická New England IPA uvarená spoločne s pivovarom ukrytým v horách medzi Veľkou Fatrou a Nízkymi Tatrami, v Čiernom kameni. Vďaka chmeľom Nectaron, Enigma, Talus a Lotus sa utopíš v prezretom tropickom ovocí , citrusoch,  ale zavadíš aj o kokos alebo biele víno à la Pinot Gris.“

Názov piva: Hory a mesto – New England India Pale Ale

Pivovar: Čierny kameňPivovar Hostinec

Druh piva: New England IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu:  6,5%

Zloženie: Voda, jačmenné, ovsené a pšeničné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol pivovar Hostinec.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je kalné, zahmlené.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia pomela, grepu, limety, ananásu aj marakuje.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomela, marakuje, limety, pomarančov aj manga a kokosu. Horkosť je nevýrazná, doznievanie citrusovo-korenisté so suchým nádychom.

8.5/10

Zhrnutie

Ak by sme robili slepú degustáciu a toto pivo zaradili medzi svetové pivá tohto štýlu, nevedeli by sme, že toto je slovenské pivo. Je voňavé, ovocné a pekne vyskladané. Pitie, ktoré ukazuje prednosti tohto štýlu. Za nás je to 8,5 bodu a super konštatovanie, že aj slovenské malé pivovary vedia variť svetové pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.25/10 (8 hodnotenie)