Pivo, ktoré si tak skoro nezopakujeme (Gambrinus 10)

Gambrinus 10

Prvý nástrel: Máme na stole europivo. Do inej kategórie totiž pivo Gambrinus ani nemôžeme zaradiť. Nechceme nikoho vopred odsudzovať. Len nás trocha mrzí, že v niektorých prípadoch sa stiera pestrosť. Aj preto sme sa recenzii trocha vyhýbali. Nič však za tým nehľadajte. Sme smädní a na pivo máme chuť.

Názov piva: Gambrinus Originál 10

Pivovar: Plzeňský Prazdroj

Druh piva: Pivo výčapné svetlé

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 10 %

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ.

Farba: Zlatistá, číra ako voda 🙂

Vôňa: Nič špeciálne necítim, len jemne slad.

Pena: Veľmi jemná konzistencia si tvar dlho nedržala.

Chuť: Nástup sladového úvodu je pomerne rezký. Jemne v ňom zachytíte svieže iskrenie. Ak by sme chceli byť pozitívni, tu by sme s hodnotením a recenziou mali aj skončiť. Ďalej totiž prichádza mierne sklamanie. Stred je neuveriteľne rýchly. Zachytíte v ňom náznaky karamelu a ovocnej iskrivosti, koncovka je mierne chmeľová. Celá konzistencia je však akási lepkavá.

4/10

Zhrnutie

Podpriemerné pivo. O sklamaní nemôže byť ani reči, keďže očakávanie neboli žiadne. Vedel som do čoho idem a realita nebola o nič ružovejšia. Najsilnejší je sladový úvod. Po ňom prichádza strmý pád. Týka sa to tak stredu, ako aj záveru. Tóny sú tak ploché, ako len môžu byť. Hovoriť o zachytávaní nejakých konkrétnych odtieňov vlastne ani nemá zmysel. Toto pivo je navarené tak, aby sa vošlo do rozpočtu a nemalo žiadnu vadu. Možno sa to podarilo, ale tento kúsok pijem poslednýkrát. Dávam štvorku.