Nech sa profi pivovary pokojne inšpirujú (Čoko Skaut)

Mira - Čoko Skaut

Občianske združenie BrewHub, ktoré zastrešuje aktivity bratislavských domovaričov má jednu peknú tradíciu. V závere roka organizuje Vianočnú výmenu piva. Ide o akciu, pri ktorej si domovariči vymieňajú piva a spríjemňujú si záver roka. Nejde len o také popíjanie. Domovariči na konci akcie odovzdajú svoje hodnotenie a vyhlásia víťazov.

A my, tak ako po minulé roky, ochutnáme/zrecenzujeme tých najlepších. Za rok 2023 to bude šestica pív. Dnes ochutnáme pivo s názvom Čoko Skaut. Jeho autorom je Mira Rakovská.

Názov piva: Bearded Beer Dad – Čoko Skaut

Pivovar: Mira

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  5,1%

Zloženie: Na etikete nebolo uvedené.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Čierna.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, čokolády, keksíkov, toastu aj karamelu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia čokolády, kávy, toastu, keksíkov, karamelu aj náznakov černíc a čučoriedok, všetko je to zjemnené smotanovou linkou, ktorá prechádza do jemne horkastej koncovky. 

8/10

Zhrnutie

Podarené pitie. Na obsah alkoholu dostatočne hutné, iskrivé a príjemne vyskladané. Pri pivách rovnakého štýlu je niekedy problém ponúknuť adekvátnu hutnosť, v tomto prípade sa to podarilo. Bavia prechody aj mnohorozmernosť tohto Stoutu. Za nás osmička. Určite kúsok, ktorý by sme privítali aj v bežnej produkcii.