Pivo, ktoré si zaslúži pochváliť (Lichtenhainer)

Prvý nástrel: Aj na slovenskom trhu objavíte kúsky, ktoré by pôsobili exoticky na ktoromkoľvek pivnom trhu. Dôkazom je kúsok, ktorý vzišiel zo spolupráce trojice Damian Gypsy Brewery, Pet’s & Pav’s Brewery a Dulak Brewery. Pivo nesie názov Lichtenhainer. Ide o štýl s rovnakým názvom, ktorého história siaha až do 19. storočia. V pive tohto štýlu by ste mali nájsť kyslé i údené tóny.

Názov piva: Lichtenhainer

Pivovar: Damian Gypsy Brewery, Pet’s & Pav’s Brewery, Dulak Brewery.

Druh piva: Lichtenhainer

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12,4 %

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, upravený chmeľ a kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo z pivovaru.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je kalné.

Pena: Minimálna, rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia jemnej slaninky a kyslastých tónov. Náznakmi zachytíte aj citrusové ovocie.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný a schovaný za výraznou kyslou linkou, ktorá sa tiahne celým pivom a dáva mu ráz. V druhej polovici zachytíte limetku i citrón. Koncovka je horkastá len platonicky. Údené tóny sú nevýrazné.

7.5/10

Zhrnutie

Tento kúsok nebude chutiť každému, ale je super, že vznikol. Pivná osveta je na našom trhu potrebná a aj tento kúsok k nej môže pomôcť. Pivo je osviežujúce, výrazne kyslasté a nezvyčajné. Najsilnejšou a zároveň charakteristickou zložkou je kyslastá linka, v ktorej tón udáva limetka i citrón. Slaninka je prítomná len nevýrazne. U nás je to za 7,5 bodu. Pivo stojí za ochutnanie. Je fajn, že pivovary občas idú nekomerčnou cestou. Je to risk, najmä keď toto pivo nemusí chutiť každému.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.45/10 (22 hodnotenie)