Príjemná IPA spoza veľkej mláky (Hop Ottin IPA)

Anderson Valley IPA

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme Američana, ktoré sme kúpili v kórejských potravinách v Bratislave. Nesie názov Anderson Valley Hop Ottin IPA. Už na prvý pohľad nás zaujala originálna etiketa, na ktorej nájdete medveďa s parohami (čo robí stará medvedica nevieme 🙂 ) Ide o kúsok z amerického remeselného pivovaru, ktorý založili v roku 1987. Na toto pivo sa tešíme.

Názov piva: Hop Ottin IPA

Pivovar: Anderson Valley

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 7,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Medeno-červená.

Vôňa: Nádherná ovocná. Cítim lesné jahody, ríbezle či černice.

Pena: Biela a hutná. Dlho držala konzistenciu.

Chuť: Už úvod predznamenáva, že ide o nadupaný kúsok. Slad začína na vyššom poschodí a ďalšie pokračovanie je už len vyššie. V strede sa kríži lesné a citrusové ovocie. Kombinácia jahôd, čučoriedok a grepu. Koncovka je výrazne horkastá. Veď je to IPA.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivko. Dokonca veľmi. Oceňujem hlavne hutnosť chutí. Keď sa pozrieme na obsah alkoholu (až 7,0%), iná cesta ani nebola. V tomto kúsku nájdete vlastne všetko. Pomerne vysoko je nastavený úvodný sladový tón, bohatý je aj stred piva. V ňom sa pekne kombinuje ovocná sladkosť, kyslosť a tá je pekne dopĺňaná horkastým záverom. Ten je nachmelený celkom vysoko. Pivo pôsobí trocha neupratane, tóny nie sú až tak uhladené. Niekomu to môže prekážať, mne sa to páči. Piteľnosť kúsku je dobrá. Vyšší obsah alkoholu cítite až po určitom čase. Kúsku dávam sedmičku. Pomerne silnú. Pivo by som si kedykoľvek zopakoval.