Pivo, ktorého sa neviete dopiť (K:rlek)

K:rlek, APA, American Pale Ale, Mikkeller

Dnes si ochutnáme pivo  z kočovného pivovaru, ktorý môžeme pokojne nazvať otcom všetkých kočovných pivovarov. Dánsky Mikkeller je totiž  medzi pivovarníkmi pojmom a inšpiráciou v jednom. Dáni svoje recepty „rozosievajú“ po celom svete a následne si tak môžete ich pivá pochutnávať z rôznych pivovarov. Dnes vyskúšame pivo s názvom K:rlek. Ide o tzv. Hazy Pale Ale. V posledných mesiacoch totiž pivovary naskočili na módnu vlnu zakalených pív, ktoré majú vniesť do klasických štýlov nový rozmer.

Názov piva: K:rlek

Pivovar: Mikkeller

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovsené vločky, ražný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Slámovo–žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Rýchlo rýchlo padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia citrusov (grep, pomaranč) a výrazných kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné, keď ponúkne kombináciu grepu, pomarančov, výrazných kvetiniek a smotanovej jemnosti. Koncovka je príjemne horkastá a horkosť doznieva nevtieravo ešte niekoľko sekúnd po dopití.

8.5/10

Zhrnutie

To je ten kúsok, pri ktorom sa napijete a poviete „uau“. Aj keď je to pomerne rozšírený štýl, prevedenie tohto piva je netypické a nezvyčajné. Pivo je osviežujúce, kvetinkové a mnohorozmerné. Najsilnejšia je kombinácia kvetinkovo-citrusových tónov. Navyše, sú zjemnené, čo robí toto pivo nezvyčajné. Jednoducho prvá pivná liga. Za nás 8,5 bodu. Určite pivný zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.63/10 (4 hodnotení)