Pivovar General: Aj keď mini, v Bratislave najväčší producent piva

Pivovar General. Tak by znela odpoveď na otázku, ktorý bratislavský pivovar je najväčší. Pivovar, ktorý menom odkazuje na Milana Rastislava Štefánika, stavil na mix spodne a vrchne kvasených pív. A treba povedať, že od počiatočnej produkcie sa pivovar vyprofiloval a jeho produkciu môžeme odporučiť. Okrem ležiakov nájdete v ponuke aj napríklad kysláče.

Adresa: Magnetová 13, 831 04 Bratislava

Zaradenie pivovaru: Pivovary Bratislavského kraja

Telefón:  +421 915 723 158

Mail: pivovar@pivovargeneral.sk

Web: Pivovargeneral.sk

Sociálne siete: Facebook, Instagram

 Rok otvorenia: 2018

Typ pivovaru: Produkčný pivovar

Ponuka piva: plechovkové aj čapované pivo.

Ako sa pivovar predstavuje:  

Pivovar General patrí medzi novšie prírastky na mape slovenských remeselných minipivovarov. V roku 2016 sme začali pivovar plánovať, kresliť a navrhovať a v polovici roka 2018 sme spustili testovaciu prevádzku. Pivo varíme len zo 100% prírodných surovín (voda, slad, chmeľ). Dodržiavame základné princípy varenia, kvasenia a ležania.

Všetky naše pivá sú nefiltrované a nepasterizované! Tak ako každý dobrý remeselník, aj my sa snažíme stále zlepšovať, ladiť a vylepšovať naše pivá. Pri tom všetkom však dbáme na stabilnú kvalitu našej produkcie. Zameriavame sa na stabilný sortiment pív, prevažne spodne kvasených ležiakov, a vrchne kvasenými štýlov (ALE, IPA, APA, weissbier). Aktívne však pracujeme aj na produkcii sezónnych špeciálov (ovocné špeciály, stout, NEIPA a pod.)

Prečítajte si aj

General: Pivo už budeme plniť výlučne do plechoviek