Pivovar Martins: Keď v Turci stavili na ležiaky a robia ich dobre

Pivovar Martins

Pivovar Martins. Tak sa volá pivovar, ktorý vznikol v roku 2015 v Martine. Svojou kapacitou sa zaraďuje medzi najväčšie minipivovary v krajine. Stavil pritom na osvedčenú klasiku – ležiak. Práve trojica pív tohto druhu je základom jeho ponuky. Ak by ste v jeho ponuke hľadali nejaké vrchne kvasené pivo, nenašli by ste. O to lepšie skúsenosti máme s jeho ležiakmi.

Adresa: Priekopská 1967/1, 036 01 Martin

Zaradenie pivovaru: Pivovary Žilinského kraja

Telefón:  043/430 61 45

Mail: info@pivovarmartins.sk

Web: Pivovarmartins.sk

Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2015

Typ pivovaru:  Produkčný pivovar

Ponuka piva: fľaškové aj čapované pivo.

Ako sa pivovar predstavuje:  

Rodinný pivovar s dlhou tradíciou varenia piva, ktorý bude o 95 rokov sláviť 100 rokov od svojho založenia.  Pivovar MARTINS vznikol v roku 2015 v Martine ako logická reakcia na neprijateľnú chuťovosť ponúkaných pív v turčianskej metropole Martin. Bolo logické, že budeme chcieť variť pivo, ktorého chuťovosť je naviazaná na remeselnosť výroby biologického ležiaku martinského typu.

Pivo, ktoré varíme je určené pre všetky pivoňky a pivonierov, ktorí zodpovedne pristupujú ku konzumácií tohto ušľachtilého moku z čoho logicky vychádza, že musíme variť biologické pivo, ktoré neohrozuje našich zákazníkov na zdraví, čím im chceme dopriať možnosť dlhoročnej konzumácie piva MARTINS.

Prečítajte si aj:

Martins: V EÚ nie je do 0,5 promile problém, bavme sa o tom

Snímka: Pivovar Martins