Golem: Najstarší producent piva v metropole východu 

Pivovar Golem, Golem, košický pivovar, pivovary v Košiciach, košické pivo

Pivovar Golem sa na slovenskej pivnej mape objavil v roku 2002. Vtedy išlo o prvý reštauračný pivovar v metropole východu, ktorý vrátil do mesta tradíciu varenia piva. Majitelia sa inšpirovali českou „hospodou“ U zlatého tygra. Základom ponuky je svetlý a tmavý ležiak. Na výčape sa však objavuje aj špeciál. Okrem toho ponúka aj teplú a studenú kuchyňu. 

Adresa: Pivovar Golem, Dominikánske námestie 592/15, 040 01 Staré Mesto – Košice 

Zaradenie pivovaru: Pivovary Košického kraja 

Telefón: +421 55 728 91 02 

Mail: pivovargolem@gmail.com 

Web: http://www.pivovargolem.sk 

Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2002 

Typ pivovaru: reštauračný pivovar 

Ponuka piva: základom je čapované pivo. Pivovar neponúka fľaškovú verziu svojho piva. 

Ako sa pivovar predstavuje:  Golem je jedinečná piváreň v Košiciach. V podniku si pivo varíme sami! Volá sa Golem. Na výber je svetlé i tmavé a samozrejme aj rezané. Ponúkame Vám posedenie v peknom prostredí našej nefajčiarskej reštaurácie, posedenie v klasickej pivárni. Kompletné zabezpečenie vašich obedov, osláv, rodinných stretnutí, promócií, narodenín, a to všetko s úprimným úsmevom a pocitom pre vás u Golema strávených chvíľ s nami.  

Golem – veľká bezduchá bytosť, ktorá ožije hneď nato, ako jej do úst alebo do čela vložia šém – tajný nápis. Podľa legendy – Golema stvoril Rabbi Judah Loew ben Bezalel, prezývaný MaHaRaL – náš učiteľ a rabín, napísal veľa kníh, ale o jeho živote sa veľa nevie. Rozpráva sa však o ňom veľa legiend.

Prečítajte si články o pivovare: 

Pivovar Golem oslavuje: 15 rokov, 15 naj… okamihov