Pivovar Stupavar: Keď sa dá na pivovar a jeho pivo spoľahnúť

Budova pivovaru Stupavar

Pivovar Stupavar. Tak by znela odpoveď, ak by sme mali označiť pivovar, na ktorého produkciu sa vieme spoľahnúť. Niektoré pivovary experimentujú a prinášajú neustále novinky, Stupavar sa vydal inou cestou, keď má stálu ponuku, ktorú ozvláštňuje o sezónne špeciály. Ide o produkčný pivovar, v Bratislave však môžete nájsť ich podnik Weranda.

Adresa: Cementárenská 15, 900 31 Stupava

Zaradenie pivovaru: Pivovary Bratislavského kraja

Telefón: +421 948 961 497

Mail: objednavky@stupavar.sk

Web: Stupavar.sk

Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2013

Typ pivovaru:  Produkčný pivovar

Ponuka piva: fľaškové aj čapované pivo

Ako sa pivovar predstavuje pivovar Stupavar:  

Na začiatku bola chuť na pivo. S týmto prístupom sa naštartovala skupina okolo Stupavaru pre domovaričskú dráhu piva. Výsledkom boli rôzne ocenenia v súťažiach pre domovaričov na Slovensku a v Čechách. V roku 2012 sa myšlienka postupného rozširovania domovaričskej základne premostila nákupom technológie zo zaniknutého pivovaru v Trenčíne na seriózny remeselný pivovar o ročnom výstave cca 1700 hl.

Zoskupením správnych ľudí z výroby piva, administratívy a každodennej operatívy máme v pivovare Stupavar šesť spoločníkov. Oficiálnu výrobu piva sme spustili v januári 2013. Hneď v prvom roku pôsobenia nás potešil záujem verejnosti a nielen laickej ale aj odbornej, výsledkom čoho boli tri ocenenia pivovarníckej asociácie malých a nezávislých pivovarov na Slovensku v troch kategóriách: Pivovar roka 2013, Objav roka 2013 a Sládek roka 2013.

Od tohto obdobia máme už desiatky receptúr na spodne aj vrchne kvasené pivá, ktoré distribuujeme do podnikov na výčap alebo svojej podnikovej predajne. V roku 2016 prešiel pivovar rozširovaním technológie, čoho výsledkom je zdvojnásobenie výroby na rovnakej ploche s rozšírením výroby pre vrchne kvasené piva.

Prečítajte si aj

Stupavar navaril Steinbier. Prvé slovenské „kamenné pivo“