Krebs: V tomto roku pripravujeme veľa pivných noviniek

Krebs, pivovar Krebs, Banská Bystrica, pivo

Aj keď banskobystrický pivovar Krebs pôsobí na slovenskom pivovarníckom trhu už štvrtý rok, veľa o ňom počuť nebolo. Výrobca piva dodával zlatistý mok pre svoju piváreň a reštauráciu. Po novom však hlásia v Banskej Bystrici zmeny, ktorých výsledkom má byť väčšia viditeľnosť piva aj samotného pivovaru.

Konečne vyladili

Prečo dochádza na strednom Slovensku k reštartu? „Variť pivo sme začali v roku 2015, v roku 2018 už mala produkcia rastúci trend a kvalita ako aj sortiment sa stabilizoval. Preto nastal čas na aktívnejšiu propagáciu. Preto máme konečne vlastnú stránku, na ktorej postupne uverejňujeme aktuálne info,“ hovorí pre portál oPive.sk Ladislav Lukáč, spolumajiteľ pivovaru Krebs.

Novinkou je aj plnenie piva do fľašiek. „Sme zatiaľ reštauračný pivovar pre prevádzky reštaurácia a piváreň Červený rak. Pokiaľ má niekto záujem kúpiť si fľaškové pivo, môže v tejto prevádzke a preto sme začali fľašovať,“ vysvetľuje spolumajiteľ.

Nemá však zostať len pri novej stránke a plnení piva do fliaš. „Čaká nás toho v tomto roku celkom veľa, sú to ale interné marketingové aktivity, ktoré nie je vhodné pre nás vopred publikovať. O mesiac prídeme s lokálnou akciou pre „gulášové akcie“ so sudovým pivom, o ďalších sa dozviete,“ naznačuje spolumajiteľ.

Aj nové pivá Krebs

Podľa jeho slov je ročná kapacita pivovaru nastavená na úrovni 200 až 250 hektolitrov. „V prípade potreby vieme kapacitu zvýšiť o približne 50 percent,“ spresňuje Ladislav Lukáč.

V Banskej Bystrici aktuálne varia Výčapný ležiak 11 svetlý, Viedenské polotmavé 12 Ale, IPL 12 či pivný medový špeciál 13. „Tento sortiment je do 31.3., potom začína letná sezóna s novými pivami,“ prezrádza spolumajiteľ.

Krebs chce po novom dodávať pivo aj ďalším podnikom. „Ak nám kapacity dovolia variť aj pre ďalšie prevádzky, tak predbežne máme dohodnutý predaj v Hoteli Kochau v Kováčovej, ktorý je pred otvorením a na jeseň plánujeme predaj ešte v jednej prevádzke mimo Banskej Bystrice,“ uzatvára rozprávanie Ladislav Lukáč, spolumajiteľ pivovaru Krebs. V Banskej Bystrici pritom aktuálne pôsobia tri pivovary.

Prečítajte si aj

Z pivnej ponuky boli zúfalí, tak si založili Pivovar Baran

Snímky: Pivovar Krebs