Pivovar Masarykov dvor už začal ponúkať svoje pivo

Masarykov dvor - ponuka piva

Aj keď na oficiálne otvorenie pivovaru Masarykov dvor si ešte musíme počkať, pivovar už spustil produkciu zlatistého moku. Producent piva, ktorého nájdete v obci Vígľaš – časť Pstruša, aktuálne ponúka trojicu svojich pív.

Doplnok v ponuke

O tom, že vo Vígľaši sa chystá pivovar, sme prvýkrát informovali ešte v roku 2016. Rozšíriť ponuku vo svojom areáli sa rozhodla spoločnosť Agrosev. „Sme veľká spoločnosť, ktorá už dlhú dobu s maximálnou profesionalitou pôsobí na našom trhu a zároveň má snahu posunúť sa ďalej,“ vysvetľuje pre oPive.sk Paula Brveníková, Event a marketing manažérska Masarykovho dvora.

Masarykov dvor ponúka okrem ubytovania, reštaurácie, wellness služby či jazdecký areál. Ďalšou atrakciu má byť práve remeselný pivovar. Ten nesie meno po prvom československom prezidentovi Tomášovi Garrigueovi Masarykovi.

„Pretože pivo nesie názov po významnej osobnosti našich dejín, pevne veríme, že tento náš nový produkt  bude robiť prezidentovi Masarykovi dobré meno,“ hovorí manažérka.

Otvorenie v príprave

Aktuálne pivovar ponúkol na trh trojicu pív – dvojicu ležiakov s označením Masaryk pivo 10°, Masaryk pivo 12° a vrchne kvasené pivo štýlu American IPA Masaryk pivo 14°. Ponuku by časom mali rozšíriť aj ďalšie pivné štýly. Patronát nad varením piva by mal prevziať sládok Igor Richtárik, ktorý je známy z pôsobenia z pivovarov Liptovar či U Ábela.

„Pivo môžete zakúpiť priamo cez našu stránku, ktorá je prepojená s našim e-shopom, alebo priamo v našej kamennej predajničke na Masarykovom dvore,“ prezrádza manažérka s tým, že aktuálne rokujú aj s ďalšími e-shopmi či prevádzkovateľmi predajní.

Otvorenie pivovaru zatiaľ nie je stanovené, keďže situáciu komplikuje aktuálna pandémia. „Plne rešpektujeme momentálnu pandemickú situáciu a teda si netrúfame určiť presný dátum. Robíme všetko preto, aby to bolo čo v najkratšom čase,“ hovorí Paula Brveníková s tým, že čakajú aj na dodávky zo zahraničia.

Len doplníme, že kapacita pivovarníckej reštaurácie bude jedna z najväčších v krajine. Prichýliť by mal spolu 600 návštevníkov.

Prečítajte si aj

Pozrite sa, ako bude vyzerať nový remeselný pivovar