Poctivé tmavé pivo z Rakúska (Hirter Morchl)

Hirter Morchl

Prvý nástrel: Rakúske pivo Hirter sme už na stránkach oPive.sk testovali. Tentokrát siahame po jej tmavej verzii. Svetlá verzia dostala päťku, aj keď som bol pri konečnom hodnotení maximálne zhovievavý. Teraz nemám na to žiadny dôvod (ani vtedy som ho nemal). Uvidíme čím sa predvedie rakúska značka, ktorá sa označeniu europivo maximálne bráni.

Názov piva: Hirter Morchl

Pivovar: Brauerei Hirt, Micheldorf

Druh piva: tmavé pivo

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: neuvádza

Obsah alkoholu: 5,0%

Farba: Aj keď sa jedná o tmavé pivo, farba je svetlo tmavá. Niektoré české polotmavé pivá by sa s ňou mohli porovnávať.

Vôňa: Karamelová. Celkom príjemná.

Pena: Ako „česká“. Krúžkovala pohár jedna radosť.

Chuť:  Som prekvapený. Príjemne karamelová chuť prechádza do jemnej chmeľovej koncovky. Na to, že ide o tmavé pivo sa pije veľmi ľahko. V pive cítiť jemné náznaky kávy. Oproti naším pivám je trocha vodovejšie.

6/10

Zhrnutie

Zhrnutie: Musím priznať, že tento kúsok sa vydaril. Pivo sa pije príjemne. Vyváženosť sladu aj chmeľa je primeraná. Navyše, Rakúšania na etikete tvrdia, že ho vyrobili len z troch tradičných ingrediencií. Pokiaľ je to pravda (musím im veriť) tak klobúk dolu. Možno mohlo byť trošku sýtejšie, ale to je len vec vkusu. Pri výslednej známke však musím porovnávať s ďalšími tmavými pivami, aj s tými slovenskými. Body zrážam dole najmä za sýtosť. Dávam šestku. Určite odporúčam.