Ak by toto navarili na leto, bol by to hit (I Love Kölsch)

Domovariči sú základom každej pivovarníckej remeselnej scény. Bez nich by sa sektor nikam nepohýnal. Jednoducho by stagnoval a staval len na tradícii, ktorá občas zabíja pestrosť a aj odvahu. Treba povedať, že v posledných rokoch pribúda fanúšikov piva, ktorí si pivo varia aj doma. Pred pár dňami sme písali o Vianočnej výmene pív, ktorú zorganizovalo OZ BrewHub. Najlepšie pivá z tejto podarenej akcie oficiálne zrecenzujeme. Dnes začíname pivom I Love Kölsch, ktoré navaril Martin Binder. Pivo je navarené v štýle Kölsch, ktorý pekne vo svojom článku predstavil Peter Hudák.

Názov piva: I Love Kölsch

Pivovar: Domáci pivovar – Martin Binder

Druh piva: Kölsch

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu: Neuvedená

Zloženie: Neuvedené

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od OZ BrewHub.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Nadýchaná, šľahačkovitá. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, jemného karamelu, medu i náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti nájdete med, náznaky karamelu, obilia aj kvetiniek. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne korenisté.

8/10

Zhrnutie

Ak by si toto pivo zaradil do produkcie nejaký slovenský pivovar a ponúkal ho v lete, asi by to bol hit. Pivo je maximálne piteľné, lahodné a pekne iskrivé. Nie, nie je to ohurujúca iskrivosť. Skôr taká príjemná, nevtieravá. Autor z tohto štýlu „vyžmýkal“ maximum. Čistota tónov je výborná. Za nás osem bodov.