Polárna žiara s nepodareným výhľadom (Trzy Zorze)

Perun Trzy Zorze

Prvý nástrel: Kočovní pivovarníci zo Slovenska môžu svojim kolegom v Poľsku ticho závidieť. Väčší trh, väčšia ochota tamojších reťazcov preberať ich tvorbu i celková nálada v spoločnosti im umožňujú pomerne razantne expandovať. Jedným z nich je pivovar Perun. Za jeho značkou stoja štyria nadšenci, ktorí si varia pivo v rôznych pivovaroch. Dnes si otestujeme kúsok s názvom Trzy Zorze, čo v preklade znamená Tri polárne žiary.

Názov piva: Trzy Zorze

Pivovar: Browar Perun v Browary Regionalne Wasosz

Druh piva: Polish Amber IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 13 %

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsená múka, chmele, kvasinky hornej fermentácie.

Cena: Okolo 1,70 eura v poľskom supermarkete.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Kombinácie grepu, čokolády a karamelu.

Pena: Hustá. Konzistenciu si držala celkom dlho.

Chuť: Úvod je plochší, v strede nájdete náznaky čokolády a karamelu. V závere nenájdete len horkastý záver, ale aj jemnú pachuť. Pripomína mi to kvetinky. Rezkosť je ideálna.

5/10

Zhrnutie

Pre mňa sklamanie. Pivo je určite lepšie ako europivná klasika, ale v porovnaní s inými remeselnými pivami zaostáva. Tóny sú rozhádzané a v závere cítim niečo čudné, rušivé.  Najsilnejší je stred piva, v ktorom zachytíte čokoládu a karamel. Inak je pivo priemerné. Rezkosť a piteľnosť sú nastavené celkom príjemne. Dávam päťku. Neviem či sa nepodarila len várka, ale na tomto kúsku sa dá veľa vylepšovať.