Ako pomôcť pivovarom? Na ceste sú nové programy

Pomoc pivovarom

Aj keď sa už dlhšie špekulovalo o tom, že kríza môže prísť, nikto nečakal, že príde tak rýchlo a tak nečakane. A najviac postihnutým je práve gastrosektor. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa situácia mala vrátiť do normálu v najbližších týždňoch. Aj preto združenia vytvárajú podporné programy.

Podpor svoj pub

Situáciu pozorne sleduje Slovenské združenie výrobcov piva a sladu. „Opatrenia vlády, ktoré obmedzili fungovanie mnohých malých i veľkých podnikov, boli nevyhnutné pre zabezpečenie verejného zdravia. Budú mať však veľmi negatívny dopad na podnikateľov a celú ekonomiku,“ hovorí pre oPive.sk prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu (SZVPS) Jana Shepperd.

Na trhu došlo k logickým presunom spotreby. „Zvýšil sa preto dopyt po balenom pive vo fľašiach a plechovkách. Výpadok tržieb z predaja čapovaného piva však bude citeľný aj pri veľkých pivovaroch,“ vysvetľuje prezidentka.

Aj preto sa pripravuje spustenie nového podporného programu. „Pivovary v našom združení spojili svoje sily a chcú v najbližších dňoch pod hlavičkou Slovenského združenia výrobcov piva a sladu spustiť iniciatívu #PodporSvojPub. Táto kampaň by mala spojiť pivovary a ďalších dodávateľov do segmentu HORECA aby spoločne vyzvali verných zákazníkov k podpore svojich obľúbených reštaurácii, pubov a krčiem, ktoré dnes bojujú o prežitie,“ hovorí Jana Shepperd.

Ďalšia pomoc pivovarom

Zapojiť sa budú môcť akékoľvek podniky. „Prostredníctvom online platformy si bude spotrebiteľ môcť zakúpiť kupón na budúcu spotrebu vo svojom obľúbenom podniku a zároveň ho teraz, v týchto ťažkých časoch, finančne i morálne podporiť. Dúfame, že sa nám takto podarí mnohé dobré podniky zachrániť,“ prezrádza prezidentka.

Pomoc pivovarom pripravuje aj Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska, ktorá zastrešuje remeslené pivovary. Prvým krokom je aplikácia Brewee. Pivovary sa do nej môžu zaregistrovať a potom do nej vkladať novinky ohľadom svojej ponuky.  V príprave je aj ďalší podporný program, o ktorom budeme informovať v nasledujúcich dňoch.

Prečítajte si aj

Koniec boomu minipivovarov? Vlani ich vzniklo najmenej od roku 2012

Snímka: Slovenské združenie výrobcov piva a sladu