Popradská premiéra ako lusk (Tatras IPL)

Prvý nástrel: Dnes si rozšírime obzory. Pivo z pivovaru Tatras sme už síce pili, nerobili sme však jeho oficiálnu recenziu. Pivovar v Poprade otvorili v tichosti pred rokom a rozšíril ponuku remeselného piva pod Tatrami. Dnes si otestujeme kúsok, ktorý je „hybridný.“ Kríži totiž ležiak s vrchne kvaseným pivom. Nesie meno Tatras IPL a samotný pivovar ho predstavuje ako špeciálny ležiak. Doplnenie: Tento kúsok vznikol v spolupráci s kočovným pivovarom Beervana.

Názov piva: Tatras IPL

Pivovar: Minipivovar Tatras (Navarené v spolupráci s kočovným pivovarom Beervana)

Druh piva: IPL, špeciálny ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,34%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Litrová fľaša stála v pivovare štyri eurá.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Pena: Jemná, stredne vysoká, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Dominuje citrusové ovocie. Rozoznať môžete grep, pomaranče, hrozienka i karamelovú linku.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v strede vyskakujú hutné a ostré tóny pomaranča, grepu i marhúľ. V podmaze nájdete karamel i sladkasté tóny prezretého ovocia. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pivo. Pekne vybalansované, iskrivé a piteľné. Najsilnejšou stránkou je brucho piva, v ktorom sa pekne ukazujú všetky prednosti „ovocia“ v pive. Zachytíte kyslé, sladké i osviežujúce tóny. Všetko je to podčiarknuté príjemne horkou koncovkou. Tento štýl máme radi, dokáže spojiť prednosti ležiaku i vrchne kvaseného piva. V tomto prípade to v Poprade zvládli na jednotku. Toto pivo určite ochutnajte, na výčape musí byť ešte lepšie. Dávame osmičku, palec hore.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.44/10 (17 hodnotenie)